Jedan dan i dva različita natjecanja za karatiste ’’Finide’’

IMG_4259
21.09.2015. 08:27; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedan dan i dva različita natjecanja za karatiste ’’Finide’’

Naime, u subotu 19.09.2015. u slovenskom Kranju održan je tradicionalni međunarodni karate turnir 16. ‘’Kranj Open 2015’’. Na turniru se okupilo preko 350 natjecatelja iz 42 kluba i 6 država. U ovakvoj konkurenciji, svoj klub sjajno su predstavili Luka i Sonja Rajko, osvojivši ukupno tri medalje.

Prvi je na tatami izašao ciciban Luka Rajko koji je nastupio u izvođenju kata. Luki je ovo bio prvi nastup izvan granica Hrvatske, te je odmah pokazao svoju kvalitetu i potencijal, budući da je odličnim nastupom osvojio sjajno 3. mjesto i bronačnu medalju.

Nakon Luke, na tatami je izašla njegova starija sestra, iskusna Sonja Rajko, koja je nastupila u izvođenju kata i u borbama. Mlađa učenica Sonja nastupila je samo u starijoj kategoriji učenica u izvođenju kata, te je pokazala da ima svoje mjesto među najboljima i u starijoj konkurenciji. Naime, još jednim sjajnim nastupom i sve boljom izvedbom, Sonja se sasvim zasluženo ponovo penje na pobjedničko postolje, osvojivši također 3. mjesto i brončanu medalju.

Nakon kategorije kata, Sonja je nastupila i u borbama, u kategoriji 8-10 godina -35 kg, te je kao i prošlog puta sjajnim borbama i sve boljom formom, sasvim dominantno ušla u finale i ponovo osvojila titulu najbolje u svojoj kategoriji.

Istovremeno je u subotu, 19.09.2015. u sportskoj dvorani ’’Mladost’’ u Karlovcu održan još jedan karate turnir, i to 12. po redu ’’Karlovac Open’’. Na turniru se okupilo 300-tinjak natjecatelja iz 47 klubova.

IMG_0455Jedina predstavnica Karate kluba ’’Finida’’ bila je sjajna katašica Flavia Paliaga, koja je odradila više nego odličan posao. Flavia je nastupila u dvije uzrasne kategorije u izvođenju kata, te je naprosto oduševila svojim nastupom, budući da je u obadvije kategorije osvojila najsjajnije odličje i tako odnijela titulu dvostruke pobjednice na ovom turniru.

Prvu zlatnu medalju Flavia osvaja u kategoriji učenica, i to sjajnom izvedbom i nedvojbenom odlukom sudaca. Nakon toga, Flavia nastupa i u starijoj kategoriji mlađih kadetkinja, te još jednom pokazuje da je najbolja, budući da osvaja drugu zlatnu medalju na ovom turniru.