Izvrstan nastup porečkih ritmičarki na međunarodnom Aura cup-u u Zagrebu

Nola B, Emily K, Lara K
11.04.2017. 00:47; ; Početna / Sport i rekreacija / Izvrstan nastup porečkih ritmičarki na međunarodnom Aura cup-u u Zagrebu

U subotu i nedjelju je u Zagrebu održan Aura cup Zagreb 2017. na kojem se natjecalo 46 klubova iz 21 države (Austrija, Belgija, Bugarska, Češka, Estonija, Grčka, Italija, Izrael,Japan, Kazahstan,  Latvija, Litva, Luxenburg, Mađarska, Novi Zeland, Poljska, Rusija, SAD, Slovačka, Sovenija i Hrvatska).

Subotu su se natjecale ritmičarke B programa, a nauspješnija je bila Porečanka Lara Knapić koja je u seniorskoj kategoriji osvojila 1. mjesto u vježbi sa loptom, te 2. mjesto u vježbi sa obručem te je ukupnom poretku bila prva.
Najmlađa Gresa Ramadani  je u kategoriji mlađih kadetkinja osvojila 4. mjesto u vježbi bez rekvizita.
Juniorka Emily Knapić osvojila je 20.  mjesto, a Nola Božić 22. mjesto.

U  nedjelju su se natjecale ritmičarke A programa. Kadetkinja Petra Belević osvojila je ukupno 9. mjesto, 5. mjesto u vježbi bez rekvizita i 8. mjesto u vježbi sa obručem.
Seniorka Laura Božić plasirala se u finale prvi dan i osvojila 4. mjesto u vježbi sa obručem i 8. mjesto u vježbi sa loptom.

Već idućeg vikenda gimnastičarke odlaze na na slijedeći međunarodni turnir u Ljubljanu.