Izvješće s košarkaških utakmica

18.10.2004. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Izvješće s košarkaških utakmica

U subotu je u Poreču gostovala momčad Stoje iz Pule koja je najveći favorit prvenstva te odigrala utakmicu s domaćim Porečom. Početak utakmice počinje u znaku gostiju koji odličnom igrom dolaze do prednosti koja na kraju prve četvrtine iznosi 29:10. Drugu četvrtinu gosti igraju agresivno i ne dozvoljavaju domaćinima da se razigraju pa na poluvremenu Stoja već ima veliko vodstvo od 66:18. Nastavak utakmice ne donosi ništa dobro domaćinima jer gosti igraju još bolje pa u trećoj četvrtini postižu čak 42 koša a domaćini samo 4 te do kraja utakmice još povećavaju ionako visoko vodstvo i nanose veliki poraz domaćinu rezultatom 137:30.

Kadeti Novigrada su gostovali u Rovinju gdje su odmjerili snage s istoimenim domaćinom. Utakmica započinje u izjednačenoj igri s dosta pogrešaka gostujućih igrača koji su viši i jači od svojih domaćina. Sredinom prve četvrtine igrači Novigrada počinju igrati agresivnije i brže te s nekoliko brzih i preciznih akcija dobivaju prvu četvrtinu s 26:9. Drugu četvrtinu Novigrađani također igraju bolje i dolaze do prednosti od 30 koševa pa trener daje priliku i igračima s klupe koji nešto gube prednost ali na poluvremenu Novigrad ima sigurno vodstvo od 54:30. Treću četvrtinu gostujući igrači igraju najbolje i dolaze do 40 koševa prednosti a kada sredinom zadnje četvrtine postižu «stotku» trener uvodi drugu petorku u igru koji održavaju prednost i sigurno privode utakmicu kraju te na kraju zasluženo pobjeđuju sa 109:58. Kompletna prva petorka Novigrada je odigrala odlično a najviše koševa su postigli Stojanović 34, Brusić 18, Popović 16, Ikač 15 te Jelčić i Ošaben po 11 koševa, dok su kod nešto slabijih i mlađih igrača Rovinja bolji od ostalih bili Jelača i Kordiš sa po 13 i Burić s 12 koševa.

U Vodnjanu je odigrana vrlo izjednačena utakmica a pobijedila je Stoja II s 56:54.

Sljedećeg vikenda se igraju utakmice drugog kola a u susjedskom derbiju se sastaju Poreč i Novigrad dok su ostali parovi Tinjan – Istraplastika, Stoja II – Klasičar, Stoja – Oliva i Pula 1981 – Rovinj.

Poreč – Stoja 30:137 (10:29; 8:37; 4:42; 8:29)

Rovinj – Novigrad 58:109 (9:26; 21:28; 12:28; 16:27)

Vodnjan – Stoja II 54:56 (15:12; 14:15; 11:17; 14:12)

Rovinj, 17. 10. 2004., dvorana «Valbruna», suci: A. Percan (Pula), T. Blaško (Buje)

Rovinj: Cvek, Tolić, Komadina 5, Burić 12, Kordić 13, Jergović 6, Splićević 2, Jelača 13, Franković, Tomić 4, Stepanov 3, Sarić.

trener: A. Nišić

Novigrad: Melon, Ošaben 11, Erlić, Stojanović 34, Regić, Popović 16, P. Brusić 18, Paštar 2, Kljajić, Ikač 15, F. Brusić 2, Jelčić 11.

trener: Z. Kulišić