Ivan Lukšić prvak Istre u boćanju, disciplina “pojedinačno klasično”

Belac Edo, Tadić Nenad, Lukšić Ivan i Žužić Josip
14.07.2014. 14:42; ; Početna / Sport i rekreacija / Ivan Lukšić prvak Istre u boćanju, disciplina “pojedinačno klasično”

Ivan Lukšić, boćar prvoligaša Istre Poreč, osvojio je naslov prvaka Istre u disciplini pojedinačno klasično na prvenstvo koje je u organizaciji Boćarskog saveza Grada Umaga odigrano na natkrivenom boćalištu u Svetoj Mariji na Krasu.

Lukšić je u finalu pobjedio svog klupskog kolegu Nenada Tadića, dok je u susretu za 3. mjesto Josip Žužić iz Segeta savladao Eda Belca iz Pazinskih Novaki, a obojica su osvojila brončane medalje.

Trojica prvoplasiranig s prvenstva Istre stekla su pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske koje će se igrati u prosincu

Rezultati; četvrtfinale: Ivan Lukšić (Istra Poreč) – Deaj Bužleta (Umag) 13:4, Nenad Tadić (Istra Poreč) – Branko Baćac (Rudar, Labin) 13:1, Edo Belac (Pazinski Novaki) – Luka Sirotić (Bračana, Buzet) 13:4, Josip Žužić (Seget) – Stiven Benolić (Umag) 13:1; polufinale: Lukšić – Žužić 13:9, Tadić – Belac 13:9; za 3. mjesto: Žužić – Belac 13:8; finale: Lukšić – Tadić 13:9.