ISTRIA HANDBALL CUP – Poreč – Göppingen 18:33

19.08.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / ISTRIA HANDBALL CUP – Poreč – Göppingen 18:33

Rukometaši Poreča očekivano su u četvrtak poraženi u prvoj utakmici Istria handball cupa, međunarodnog turnira rukometaša koji se, nakon dvije godine održavanja u Poreču, od ove godine preselio u novigradsku sportsku dvoranu.

Od ozljedama pogođenih i nekompletnih Porečana uvjerljivim je rezultatom bolji bio njemački Göppingen, klub iz samog vrha Bundeslige i aktualni pobjednik EHF kupa, drugog po vrijednosti europskog klupskog natjecanja. Porečki su rukometaši snažnoj njemačkoj momčadi pružili otpor u okviru svojih trenutnih mogućnosti, trudili se parirati koliko im je trenutna sprema i kvaliteta kadra dozvoljavala. Unatoč na koncu i više nego uvjerljivom porazu veći dio utakmice držali su se na zadovoljavajućem zaostatku od desetak golova sve do završnih 20 minuta igre, kada više jednostavno nisu imali snage suprotstaviti se spremnijem suparniku pa su Nijemci do kraja i napravili uvjerljivu prednost koja je tri minute do kraja iznosila i najviših "plus 17" (33:16).

Sportska dvorana u Novigradu. Gledatelja 300. Suci: Dalibor Jurinović i Marko Mrvica.

POREČ: Sladoljev (6+0), Tomić, Čorić, Prelac, Deak 1, Thoss 2, Šimičić 1, Abramović 1, Gavranović 4, Dishpalli, Gudić 3, Petrić, Rađaković, Brajković 1, Gruičić 3 (1), Galijot 2.

GÖPPINGEN: Tahirović (9), Rutschmann (2+0), Kneule 1, Opera 5 , Thiede 1, Schone 5, Lobedank 1, Markez 2, Anušić, Haas 1, Rnić 6, Schubert 8 (4), Horak 3.