Istarski rukometni El Clasico okončan podjelom bodova RK Poreč-RK Umag 26:26 (15:12)

10.05.2015. 23:51; ; Početna / Sport i rekreacija / Istarski rukometni El Clasico okončan podjelom bodova RK Poreč-RK Umag 26:26 (15:12)
2015-05-10_23h49_38

Tristotinjak gledatelja moglo je, na osnovi uprizorenom u istarskom „rukometnom El Clasicu“ zadovoljno napustiti porečki rukometni hram. U živoj, dinamično, i do kraja neizvjesnoj utakmici na kraju je sve okončano u potpunom poravnanju, što je i najpravedniji ishod.

Na prvi gol čekale su se četiri minute, a onda su pala dva. Prvi je pogodio Bošnjak, uzvratio Mataija, a već u narednoj Pahanić doveo domaće do prve minimalne prednosti koja je bila kratkog daha, uzvratio je Babić u šestoj minuti. U osmoj Sever ponovno vraća prednost na stranu gostiju sa sjevera, ali to anuliraju Thoss i Mataija, pa Poreč ponovno vodi u devetoj.

Prvi put domaći imaju dva gola prednosti nakon novog gola Vedrana Mataije, u 13. je bilo 6:4. Slijedi igra „gol za gol“ u kojoj gosti sustižu na „korak“ zaostatka, a domaći bježe na dva. U predzadnjoj Rađaković odvodi Porečana po prvi put na +3, slijede golovi Petričevića i novi Rađakovića, pa se na predah odlazi pri vodstvu domaće momčadi od 15:12.

Nastavak bolje otvaraju gosti koji golovima Stapara u 31. i Severa minut kasnije ponovno „pušu za vratom“. Porečani još u dva navrata uspijevaju povećati na dva gola prednosti, a Umažani ih konačno sustižu na 17:17 u 27.minuti, zahvaljujući  večeras raspoloženom ljevorukom Teu Staparu. Do 24:24 igra se „gol ovamo – gol tamo“, a onda u 58. minuti Mataija nadograđuje gol Huljine iz 55. za 25:24, i domaći odlaze na teško dostižnih +2.

Neizvjesnost doseže kulminaciju u predzadnjoj minuti, nakon gola Valentina Ravnića za 26:25, a napose onog zadnjeg za novo, kasnije se pokazalo i zadnje, poravnanje. Zadnju priliku da domaćim osigura i drugi bod, na samom kraju, propušta Jerković pa sve okončava najpravednijim remijem. „Motor“ momčadi Verdan Mataija najbolji kod domaćina, a najbolji igrač utakmice Valentino Ravnić iz gostujuće momčadi.