Istarski boćari osvojili četiri medalje na dva seniorska Prvenstva Hrvatske !

Istarski parovi
22.10.2019. 13:08; ; Početna / Sport i rekreacija / Istarski boćari osvojili četiri medalje na dva seniorska Prvenstva Hrvatske !

Istarski boćari osvojili su čak četiri medalja na dva seniorska prvenstva Hrvatske, u parovima i preciznom izbijanju, koja su u  organizaciji Boćarskog saveza Grada Umaga, odigrana sa središtem događanja u boćarskoj dvorani u Svetoj Mariji na Krasu, dok je za dio natjecanja po skupinama u parovima korištena i porečka boćarska dvorana SRC Veli Jože.

Posebno su impresivan nastup boćari Istarskog boćarskog saveza ostvarili na prvenstvu u parovima na kojem su zauzeli prve tri pozicije na pobjedničkom postolju. Prvaci Hrvatske postali su naime Vedran Špelić i Steven Benolić iz Istre Poreč koji su u finalu sa tijesnih 6:5 pobijedili svoje klupske kolege Nenada Tadića i Marina Križmanića.

U susretu za 3. mjesto su Milan Celija i Vili Lencović iz Pule savladali Dina Boticu i Daria Radoševića iz dalmatinskog drugoligaša Otoka kraj Sinja 13:2.

Na prvenstvu u preciznom izbijanju od tri predstavnika istarskih klubova do finalne serije je stigao Tadić kojem je 13 punata u finalu bilo dovoljno za 3. mjesto i brončanu medalju. Naslov prvaka Hrvatske je osvojio Tomislav Kolobarić, reprezentativac zagrebačkog Zrinjevca, koji je u četiri serije izbijanja ostvario odličan prosjek od više od 19 punata, a upravo mu je 19 punata u finalu bilo dovoljno za titulu, dok je “srebrni” sa 14 punata postao najugodnije iznenađenje prvenstva, Marin Diklić, član županijskog ligaša Grgura Ninskog iz Nina.