Rukometaši Poreča bolji u istarskom rukometnom derbiju protiv Buzeta

2014-11-30_09h55_19
30.11.2014. 01:22; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča bolji u istarskom rukometnom derbiju protiv Buzeta

Rukometaši Buzeta došli su na istarski rukometni derbi Premijer lige u porečku dvoranu ‘Veli Jože’ s namjerom da Porečanima pokažu tko je trenutno rukometni ‘broj 1’ u Istri.

Do 18. minute prvog poluvremena, s rezultatom 7:7, obje su ekipe provodile taktiku igre ‘gol za gol’ ne dopuštajući protivniku da rezultatski ‘pobjegne’.

Na stranu Poreča utakmica se počela ‘okretati’ s 21. minutom kada Mataija postiže svoj prvi a za Poreč osmi pogodak s kojim su Porečani ‘otišli’ na 8:7, ne dopuštajući više Buzećanima da im se do kraja prvih 30 minuta utakmice rezultatski približe, ‘zatvorivši’ prvu dionicu utakmice s rezultatom 13:11.

Drugu dionicu utakmice Porečani su počeli silovito ‘pobjegavši’ Buzećanima u 36. minuti pogotkom Matije Rađakovića na četiri pogotka razlike ( 16:12) ne dopuštajući protivnicima da konsolidiraju svoje redove i rezultatski ih ugroze.

U redovima Poreča ‘svoju’ rukometni večer imao je Tim Thoss koji je postignuo 10 pogodaka. Njemu uz bok, s 8 postignutih pogodaka, stao je Matija Rađaković. Veliki doprinos pobjedi nad tvrdim Buzećanima dao je Vedran Mataija koji je uz tri postignuta pogotka sjajnim dodavanjem lopti suigračima, asistencijama u napadu, u mnogome pomogao suigračima da postignu pogotke.

Poreč – Buzet 29:25 (13:11)

Dvorana Veli Jože. Utakmica 12 kola Premijer lige. Suci: R .Kober i I. Sunajko (oba iz Zagreba). Gledatelja 500.

POREČ: Sorić (4+0), Martić 4, Mataija 3, gavrioć, Perhat, Thoss 10, Krajinović 2, Perić 1, Čarapina (6+0), Bučaj, Petrić, Gudić, Popović, Rađaković 8, Buvinić, Kobetić 1.

BUZET: Pobrić (1+0), Šverko, Grižančić, Stojanović 2, Jakac 2, Prodsan, Deak 2, Matanović 7, Šćulac, Tomić, Jović (8+0), Dunato 3, Kisiček, Golijat 8, Prskalo 1, Prša.

Sedmerci: Poreč 3/3, Buzet 4/5. Isključenja: Poreč 6 minuta, Buzet 2 minute.