III HNL ZAPAD/POREČ: NK Jadran-NK Naprijed 5:1 (3:0)

02.06.2014. 11:43; ; Početna / Sport i rekreacija / III HNL ZAPAD/POREČ: NK Jadran-NK Naprijed 5:1 (3:0)
2014-06-02_11h35_33

Nogometaši Jadrana odličnom su se izvedbom oprostili od svojih navijača u ovoj sezoni, a s tri nova boda osigurali plasman u novoformiranu III HNL Zapad. No, sad je na redu uprava kluba koja treba odlučiti da li će Porečani krenuti u avanturu višeg ranga sa 18 klubova, od kojih je većina s područja Zagreba.

Domaći su od početka imali terensku inicijativu, a okrunili su je već u osmoj minuti kad Baša ulazi s desnog boka i preciznim udarcem, s desetak metara, pogađa mrežu nemoćnog Ladavca. Sedam minuta kasnije domaći udvostručuju prednost, sad je Baša bio asistent, a gostujuću mrežu, s nekih 12 metara, trese Dujanić.

Na novi gol Jadrana čekalo se samo tri minute, ponovno je u glavnoj ulozi bio danas razigrani Baša koji, na penalu, odlično na prsa prima jedan ubačaj s boka, te još bolje cilja u nebranjeni dio hreljinske mreže. Isti igrač u 26. za malo stiže do ‘hattricka’, no ovaj put umjesto mreže gađa desnu Ladavčevu vratnicu, pa se na odmor odlazi s tri gola prednosti domaće momčadi.

Nastavak otvaraju gosti, već u 47. trese se Petrušićeva mreža, Žarić je na vrhu šesnaesterca prihvatio jednu odbijenu loptu i preciznim udarcem pogodio sami kut domaćeg gola. No, već u 53. domaći ponovno bježe na +3, pogodio je Ereiz, na povratnu loptu Dujanića. Unatoč visokom vodsvu domaći ne posustaju pa 20 minuta kasnije već imaju četiri gola prednosti, sad je precizan bio Užila, nakon jednog odbijanca, sa 11-12 metara.