Iako konačni rezultat to skriva, nogometaši Jadrana parirali prvoligašu punih sat vremena

25.09.2019. 23:12; ; Početna / Sport i rekreacija / Iako konačni rezultat to skriva, nogometaši Jadrana parirali prvoligašu punih sat vremena
Vice-Miljanić-1

(Elvis Uravić, istrasport.eu) Ispred 400 gledatelja na Velom Joži se danas odigrala veoma zanimljiva utakmica gdje su svi dobili ono što su tražili – domaćin je pokazao da može parirati prvoligašu punih 60 minuta, a gosti su uspjeli doći do osmine finala Kupa Hrvatske.

U prvom dijelu igralo se u potpunosti ravnopravno, a prednost je Interu donio Tsonev u posljednjim trenucima poluvremena. Za Jadran je strijelac bio tko drugi nego Vice Miljanić, nakon što je bio brži od Savića i Matkovića i gurnuo sa sedam metara loptu u gol.

Nastavak je donio dva “brza” pogotka Zaprešićana, ali se Porečani svejedno nisu predali. Na 2:4 smanjio je Oliver Sumić iz voleja nakon preciznog centaršuta Andree Banića, a u 58. je korner izveo Robert Vlizlo da bi Miljanić svoj drugi gol postigao glavom za 3:4.

Snage za eventualno poravnanje kod domaćina više nije bilo, a Inter je na krilima raspoloženog Mitrovića došao do visoke pobjede koja, ipak, više skriva, nego otkriva.

(Elvis Uravić, istrasport.eu)

POREČ – SRC Veli Jože – KUP HRVATSKE – 1/16 FINALA
SUDAC: Fran Jović (Zagreb) POMOĆNI SUCI: Dario Kolarević i Mile Varivoda (oba Zagreb) – DELEGAT: Ivan Smokrović (Rijeka)

JADRAN – INTER ZAPREŠIĆ 3:7 (1:2)

Strijelci: 0:1 Mitrović 23′, 1:1 Miljanić 30, 1:2 Tsonev 45′, 1:3 Tchuameni 46′, 1:4 Tsonev 51′, 2:4 Sumić 53′, 3:4 Miljanić 58′, 3:5 Galić 63′, 3:6 Mitrović 78′, 3:7 Mitrović 88′

Žuti kartoni: Banić, Pavlić, Videkić, Sumić, Mofardin (Jadran) Savić, Mitrović, Postonjski (Inter Zaprešić)

JADRAN: Pavlić, Leko, Mofardin, Tomić, Miljanić (85. Ilinčić), Vlizlo (61. Užila), Sumić, Videkić, Banić (73. Šegon E.), Radman, Romić.
Trener: Dalibor Šuran

INTER ZAPREŠIĆ: Matković, Grgić, Postonjski, Tsonev (84. Vasilj), Mamut (46. Tchuameni), Vego, Savić, Bosec, Mitrović, Galić, Ljubić (61. Mlinar).
Trener: Samir Toplak