I STK Lovreč uspješno u Dugom selu

19.03.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / I STK Lovreč uspješno u Dugom selu

Proteklog vikenda u Dugom Selu održan je 35. Međunarodni turnir „Đuro Dubernik" u stolnom tenisu na kome je učestvovalo preko 380 stolnotenisača i stolnotenisačica iz većine Hrvatskih klubova. Na ovom turniru učestvovali su i stolnotenisači Svetog Lovreča i Nove Vasi na kome su uknjižili važne bodove za rang-liste Hsts-a.
U kategoriji kadetkinja Mateja Pršurić sjajnom igrom je završila grupu kao prvoplasirana sa tri pobjede da bi u 1/16 finala bila bolja od Mamić Lucije (Sv.Nedjelja) koju je dobila sa 3-0, a u 1/8 finala nesretno izgubila od Malešević Eme (Bjelovar) sa 3-2.
U kategoriji kadeta Dario Šajtoš, Nikolas Paljuh (oba N.Vas) i Nikola Glavočević (Sv.Lovreč) nisu uspjeli proći grupe.
U kategoriji najmlađih kadeta Ivan Glavočević i Karlo Antolović sjajnim igram u grupama i 1/16 finala zaustavljeni su u 1/8 finala, prvi od Daria Pudića (Sl.Brod) sa 3-2, a drugi od kasnijeg pobjednika turnira Filipa Dekleve (Višnjan) sa 3-0.
U 1/16 finala zaustavljeni su još Luka Švaganović, Marko Herak, Luka Jovičić (svi Sv.lovreč) i Mihael Žipovski (N.Vas).
Nove Bodove osvojili su Koverlica Loris i Filip Vošten (oba Sv.Lovreč) dok su bez bodova ostali Mario Medica i Donato Bernobić (oba N.Vas). U kategoriji najmlađih kadetkinja nove bodove osvojila je Lara Zgrablić (Sv.Lovreč) dok je „ulaz" na rang -listu Hsts-a napravila Michaela Mikulić (Sv.Lovreč), a bez osvojenih bodova ostala Tamara Vošten.
Bez bodova su ostali i ml.kadet Noa Soldatić te junirka Adriana Barbić.
Igra i zalaganje svih učesnika daju optimizam treneru Jakovetiću pred predstojeći vikend za odlazak u Sveti Lovreč i Vrsar gdje će se održavati kvalifikacijski turniri ekipni odnosno pojedinačni za odlazak na Prvenstvo Hrvatske.