Hrvatska reprezentativka u sablji Zoe Marie Baldo nastupila je na svjetskom kupu u Taškentu

cof
20.11.2018. 00:06; ; Početna / Sport i rekreacija / Hrvatska reprezentativka u sablji Zoe Marie Baldo nastupila je na svjetskom kupu u Taškentu

Prije samog turnira, naša natjecateljka nalazila se na 116. mjestu na svjetskoj juniorskoj rang listi sa 7 FIE bodova.
Zoe je ostvarila 4 pobjede u 6 borbi čime se plasirala nakon prvog kola na 20. mjesto. Radila je direktnu eliminaciju s Ruskinjom Anastasijom SHOROKHOVOM koja ju je pobijedila 15/6.

Zoe Marie Baldo je zauzela na kraju 21. mjesto čime je osvojila novih 4 FIE boda i turnir završila s ukupno 11 FIE bodova. Ovime se Zoe popela na svjetskoj rang ljestvici na 90. mjesto.

Zanimljivost je bila da je u grupi mačevala s 2. nositeljicom turnira Lisa GETTE (GER) koja je inače 5. sabljašica na svijetu u juniorkama, i pobijedila ju 5/4.