Sarajevo2014
06.05.2014. 14:24; ; Početna / Kultura / Harmonikaši OGŠ Slavko Zlatić odlični na festivalu harmonike Akordeon Art u Sarajevu

U Istočnom Sarajevu se od 30. travnja do 03. svibnja održao 5. međunarodni festival harmonike Akordeon Art. Festival je održan u organizaciji Muzičke akademije Univerziteta u Istočnom Sarajevu te Asocijacije za njegovanje akademske muzike Novi Zvuk, a ove je godine okupio 260 natjecatelja iz 14 zemalja (Rusija, Ukrajina, Bugarska, Italija, Njemačka, Švicarska, Bugarska, Srbija,Crna Gora, Makedonija, Hrvatska, Finska, Bosna i Hercegovina).

Osim samog natjecanja, organizatori su pripremili i susret sa kompozitorom (Petri Makonen, Finska), predavanje na temu „O mogućnostima i tehnikama improvizacije na harmonici (Viktor Novikov, Rusija), te koncerte (Koncert otvorenja, Koncert Nikole i Bojane Peković – Srbija, Koncert Sahar benda – Rusija, Koncert zatvaranja i proglašenje pobjednika).

Ove godine Osnovnu glazbenu školu „Slavko Zlatić“ pri Pučkom otvorenom učilištu Poreč predstavljalo je 11 učenika u šest kategorija koji su svojim nastupom osvojili 9 prvih i 2 druge nagrade:

–         Antonela Glavić je u I. kategoriji osvojila 1. nagradu i 1. mjesto sa 99,25 bodova, prof. Ana Šterpin Zagoranski

–         Lorenzo Palman je u I. kategoriji osvojio 1. nagadu i 2. mjesto sa 97,00 bodova, prof. Anamarija Lovrečić

–         Kiara Janko je u II. kategoriji osvojila 1. nagradu i 3. mjesto sa 96,75 bodova, prof. Ana Šterpin Zagoranski

–         Nicol Sinožić je u II. kategoriji osvojila 2. nagradu sa 89,25 bodova, prof. Vilijana Šugar

–         Jan Čelić je u III. kategoriji osvojio 1. nagradu sa 90,00 bodova, prof. Paolo Peruško

–         Nola Radaković je u IV. kategoriji osvojila 1. nagradu sa 93,00 bodova, prof. Ana Šterpin Zagoranski

–         Ivan Babić je u IV. kategoriji osvojio 1. nagradu sa 91,50 bodova, prof. Anamarija Lovrečić

–         Karla Sorčić je u IV. kategoriji osvojila 2. nagradu sa 85,50 bodova, prof. Tamara Ignjatović

–         Leonardo Žagar je u V. kategoriji osvojio 1. nagradu sa 94,00 bodova, prof. Anamarija Lovrečić

–         Romina Legović je u V. kategoriji osvojila 1. nagradu sa 90,25 bodova, prof. Vilijana Šugar

–         Monika Popović je u VI. kategoriji osvojila 1. nagradu sa 91,25 bodova, prof. Vilijana Šugar

Antonela Glavić je kao apsolutna pobjednica u I. kategoriji dobila priliku da nastupi na završnom koncertu Festivala te joj je uručen pehar u trajno vlasništvo, prelazni pehar, te novčana nagrada u iznosu od 100 eura.

Natjecatelje je ocjenjivao stručni žiri sastavljen od poznatih harmonikaških pedagoga i umjetnika, a posebno smo ponosni što smo ove godine u žiriju imali i našeg predstavnika kolegu, profesora Paola Peruška, što je veliko priznanje za njegov rad i postignute rezultate.

Veliki uspjeh harmonikaša ponovno je potvrdio kvalitetu harmonikaškog odjela OGŠ „Slavko Zlatić“ te je poticaj za daljnje napredovanje. Od srca veliko hvala svim roditeljima, učiteljima i ravnateljima iz Osnovnih škola jer su to sve sjajna, talentirana i jako radišna djeca koja zaslužuju punu podršku svih nas i iskrene čestitke na postignutim rezultatima.

Predstojnica Škole:                                                                             Ravnateljica:

Tamara Ignjatović                                                                               Sanja Radetić Fatorić