HANDBALL CUP U POREČU- Zagrepčani obranili naslov

22.08.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / HANDBALL CUP U POREČU- Zagrepčani obranili naslov

Rukometaši CO Zagreba obranili su naslov na Poreč handball cupu, međunarodnom turniru rukometaša što se drugu godinu zaredom protekla tri dana igrao u najvećoj istarskoj dvorani Žatika.

Hrvatski prvak u velikoj mjeri svoju pobjedu u finalu mora zahvaliti odličnom Marinu Šegi na vratima koji je branio cijeli susret i prikupio 17 obrana «skinuvši» četiri sedmerca od ukupno čak 11 prilika koje je bundesligaš dobio za poentiranje s crte od sedam metara.

Nakon izjednačenog početka momčad trenera Nenada Kljajića počela se «odljepljivati» od osme minute kada je Šego obranio prvi sedmerac, a potom i «zicer» Vedranu Zrniću, te je omogućio svojoj momčadi dvije lake kontre s kojima su Zagrepčani od 5:4 otišli na 7:4.

Hrvatski stručnjak na klupi njemačke momčadi Sead Hasanefendić odlučio se za taktiku «isključivanja» Ivana Balića iz igre pa mu je već od prve minute dodijelio «flastere». Najbolji igrač svijeta izašao je prvi puta iz igre u 19. minuti i u nastavku je tek povremeno ulazio, dok je od zagrebačkih udarnih snaga Manuel Štrlek igrao samo u drugom poluvremenu, a Gorazd Škof pored raspoloženog Šege na vratima nije ni trebao ulaziti u igru.

Iz redova njemačkog kluba valja istaći i vrlo dobrog vratar Vjenceslava Somića koji je, kao i Josip Valčić ovoga ljeta u Gummersbach stigao upravo iz CO Zagreba.

U utakmici za treće mjesto Vaszprem je pobijedio Cimos iz Kopra, dok je u susretu za peto mjesto njemački Melsungen savladao danski Bjerringbro Silkeborg.

Finale drugog Poreč handball cupa: CO Zagreb – Gummersbach 32:28 (19:13). Dvorana Žatika. Gledatelja 800. Suci: Vjekoslav Lovrić i Hrvoje Petković (oba Hrvatska).

CO ZAGREB: Šego (13+4), Škof, Pešić, Marić, Kopčo, Koljar 2, Stepančić 3, Jakšić, Špiler 1, Gojun 5, Štrlek, Horvat 5, Vukić 6, T. Valčić 6, Bogunović 1, Balić 1, Gal 2.

GUMMERSBACH: Somić (11+2), Stojanović, Krantz 2, Wagner 5 (4), Schindler 6, Vuković 3, Zrnić, Anić 2 (1), Wiencek 2, Rother 2, Lutzelberger 1, Eisengkratzer, Teppich 2 (1), J. Valčić 2, Pfahl 1.Sedmerci: CO Zagreb 2 (0), Gummersbach 11 (6). Isključenja: CO Zagreb 2 minute. (K. KLARIĆ, Glas Istre)