Grad Rovinj osvojio drugi Plavi cvijet

17.09.2008. 00:00; ; Početna / Gospodarstvo / Grad Rovinj osvojio drugi Plavi cvijet

Zlatnu medalju je, već drugu godinu zaredom, osvojio grad Rovinj. Taj je istarski biser pobjednik akcije Plavi cvijet u kategoriji najbolje uređenih gradova, koju od 2001. godine provodi povjerenstvo Hrvatske turističke zajednice prošireno predstavnicima medijskih pokrovitelja, među kojima je i Jutarnji list.

Drugo mjesto je osvojio Split, a treće Rab. U kategoriji općina, Plavi cvijet sa zlatnom oznakom podijelili su Bol i Primošten, a Vrsar je srebrni. Veli Lošinj je, gotovo jednoglasnom odlukom deveteročlane stručne komisije sastavljene od djelatnika Hrvatske turističke zajednice i novinara, osvojio zlato u kategoriji mjesta.

Kao i prethodnih godina, kriteriji su i ove godine bili signalizacija, intepretacijske table, uređenost zelenih površina,  javnih WC-a te čistoća i pristupačnost plaža. Objektivnost pri ocjenjivanju dokazuje činjenica da Dubrovnik ovaj put nije osvojio ni broncu, a razlog je konkretan: nekoliko kanti s kemikalijama te hrpa smeća uz jednu od glavnih prometnica na samo 200-tinjak metara od svjetski poznatih zidina.