Gimnastičarke kluba KREG GALATEA odlične na Ritmica cupu u Nizozemskoj i 23. CHALLENGE TOURNAMENTU u Ljubljani

2023-11-15_22h02_40
15.11.2023. 22:03; ; Početna / Novosti / Okolne općine / Gimnastičarke kluba KREG GALATEA odlične na Ritmica cupu u Nizozemskoj i 23. CHALLENGE TOURNAMENTU u Ljubljani

Proteklog vikenda, 11. i 12. studenog, održan je 23. Challenge tournament, međunarodni turnir ritmičke gimnastike u Ljubljani. Na turniru je sudjelovalo više od 200 gimnastičarki iz 8 država u 12 kategorija. Za klub KREG GalateaVrsar/Funtana natjecalo se 8 gimnastičarki u 4 kategorije kojesu ostvarile odlične rezultate.

U kategoriji GIRLS 2014 (B) i mlađe u vježbi bez rekvizitanatjecalo se ukupno 27 gimnastičarki.
U jakoj konkurenciji 5.mjesto osvojila je Stefani Valenta, 6. mjesto Aurora Jelaš, 8.mjesto Erina Abdiu, 12. mjesto Nina Lucija Dobša te 15.mjesto Mara Jurcan.

Među gimnastičarkama 2013 g. r. GIRLS (B) 1. mjesto osvojila je Lena Stanislava Mrkobrada u vježbi s obručem.

Viktorija Rakovac osvojila je izvrsno 3. mjesto u kategoriji PRE-JUNIOR (A) među gimnastičarkama 2011 g. r. u vježbi s trakom.

U dijelu FIG turnira u kategoriji JUNIOR (A) natjecala se Iana Benčić u vježbi s trakom te ostvarila odlično 6. mjesto.

Na nedavno održanom Ritmica cupu u gradu Alkmaar u Nizozemskoj nastupale su seniorke Ivana Kraljević i Jelena Kraljević.
Na natjecanju su nastupale gimnastičarke iz 13 zemalja – Nizozemske, Belgije, Njemačke, Poljske, SAD-a, Luxembourga, Estonije, Norveške, Latvije, Francuske, Hrvatske, Ukrajine i Finske.

Jelena Kraljević natjecala se u kategoriji B-senior te je osvojila 2. mjesto u vježbi sa čunjevima, 3. mjesto u vježbi sa obručem te 3. mjesto u kategoriji.

Ivana Kraljević natjecala se u kategoriji A-senior te je osvojila 11. mjesto u vježbi sa čunjevima, 13. mjesto u vježbama s loptom i s obručem te 14. mjesto u kategoriji.

Ovog vikenda, 18. i 19. studenog, u izvršnoj organizaciji KREG Galatea održat će se 32. pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u ritmičkoj gimnastici u sportskoj dvorani Saline u Vrsaru. Svečano otvorenje prvenstva bit će subotu u 13:45 sati.