08.05.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Gimnastičarke kluba ritmičko sportske gimnastike "Poreč" sudjelovale su na dva međunarodna turnira u ritmičkoj gimnastici

U srijedu 01.05.2013. gimnastičarke su se takmičile na Spring cupu u Brnu, gdje su sudjelovale ritmičarke iz 7 srednje evropskih zemalja, a nastupilo je preko 150 gimnastičarki. Juniorka Laura Božić osvojila je ukupno 1. mjesto u svojoj kategoriji, 2. mjesto u vježbi sa čunjevima, te 3. mjesto u vježbi sa loptom. Juniorka Karla Vukoja je osvojila 3. mjesto u vježbi sa obručem, te 7. mjesto u vježbi sa loptom. Kadetkinja Lara Knapić je osvojila 4. mjesto u vježbi sa obručem, te 5. mjesto u vježbi sa loptom.
Nakon povratka iz Brna, u subotu 04.05.2013. gimnastičarke su sudjelovale na međunarodnom Gazela cupu u Puli, gdje su sudjelovale ritmičarke iz 6 evropskih država.
U konkurenciji mlađih kadetkinja Antea Hočevar osvojila je 5. mjesto u vježbi sa obručem, te 6. mjesto u vježbi bez rekvizita, Emily Knapić osvojila je 4. mjesto u vježbi s obručem, te 9. mjesto u vježbi bez rekvizita, dok je Nola Božić nastupila van konkurencije. U starijem godištu ml. kadetkinja Hana Čekić osvojila je 4. mjesto u vježbi s vijačom, te 8. mjesto u vježbi s loptom.
Kadetkinja Lara Knapić je osvojila 1. mjesto u vježbi s obručem, te 2. mjesto u vježbi sa čunjevima, te je u ukupnom poretku 2.
U juniorskoj kategoriji Laura Božić osvojila je 1. mjesto u vježbi sa trakom, te 2. mjesto u vježbi sa čunjevima, te je u ukupnom poretku 2.
Ritmičarke A programa se trenutno pripremaju za Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u ritmičkoj gimnastici koje će se održati 19.05.13. u Varaždinu (gimnastički centar Aton, Nedelišće), dok se Završnica kupa Hrvatske za B i C program biti 15.06.13. u Šibeniku.