Funtana održala nogometnu lekciju susjedima u derbiju – NK Funtana-NK Jadran 3:1 (1:0)

07.05.2016. 19:51; ; Početna / Sport i rekreacija / Funtana održala nogometnu lekciju susjedima u derbiju – NK Funtana-NK Jadran 3:1 (1:0)
2016-05-07_19h48_08

Kada u momčadi imaš Dujanića, Kepčiju, Šendulu, Šoškića, Ereiza i ostale, a pobijedi te momčad koja na klupi ima rezervnog vratara i jednog igrača, onda znaš da nešto drastično radiš krivo.

Da ne bi bilo zabune, Funtanjani su odigrali još jednu odličnu utakmicu, a trener Lajtman je nanovo pokazao da mu kadar možda nije širok, ali je moćan i posložen. Dojam je da mu je kolega na porečkoj klupi još jednom zakazao, što taktički, što u psihološkoj pripremi momčadi.

Prvu prigodu na utakmici imao je Stefan Ilić, ali iz odlične situacije, nejako puca glavom, točno u Lisjaka. U 38. minuti Luka Sardelin presjeca pas gostiju i sa loptom prolazi 40 metara pa pogađa vratnicu od koje se lopta odbila u polje, a na nju je natrčao Ivan Lajtman i rastužio Ivana Kukučku.

Nakratko mu je osmijeh na lice vratio Oliver Sumić, udarcem glavom kojim je matirao Lisjaka nakon kornera Dujanića, ali Funtanjani se vraćaju u 51. minuti kada je Lajtman izborio jedanaesterac, a Robert Lisjak, vratar domaćina, pogodio za 2:1.

Porečani su „dotučeni“ u 60. minuti kada dubinsku loptu Vukovića prima Bojan Gjurchinoski, u solo prodoru stiže ispred Bugarina kojeg zaobilazi i pogađa za 3:1.