EU, referendumi, Bilderbergeri – da ili ne ?
Kroz dvije sedmice građani Hrvatske trebali bi izreći svoje mišljenje o tome trebamo li se pridružiti Europskoj uniji ili ne. O toj se temi u proteklih niti mjesec dana puno toga napisalo, pokušavaju se postaviti i tablice što ćemo dobiti a što izgubiti, pa je tako u Glasu Istre krajem protekle godine prikazana i jedna vrlo kratka i jasna "PLUS i MINUS tablica":
Prednosti ulaska Hrvatske u EU
1. hrvatsko gospodarstvo na zajedničkom tržištu
2. nesmetane mogućnosti investiranja u zemljama EU-a
3. nesmetane inozemne investicije u Hrvatsku
4. građani će moći tražiti posao i školovanje u zemljama EU-a
5. pristup hrvatskih tvrtki, jedinica lokalne samouprave i udruga novcu iz fondova EU-a
Nedostaci ulaska Hrvatske u EU
1. nova pravila za ribolov, svinjogojstvo, pečenje rakije i sadnju vinograda
2. djelomični gubitak nacionalnog suvereniteta
3. mogućnost da europski kapital preuzme javne i državne tvrtke
4. poskupljenje energije i pad standarda po ulasku u EU
5. vjerojatno ukidanje nulte stope PDV-a na kruh, mlijeko i lijekove
Promatrajući ovu dosta realnu tablicu, običan se čovjek zaista može zapitati kako to hrvatsko gospodarstvo, koje je u krizi, može investitrati u EU. Pa građani i sada traže posao u EU, šalju svoju djecu na školovanje u EU itd., ukoliko za to imaju novaca. Tako će ostati i poslije pristupa u EU, zar ne ?
No, hoće li imati novaca ako poskupe energenti, porezi, ne budu mogli proizvoditi vino, rakiju i slično osim u okvirima dozvoljenim od strane EU činovnika ? I da ne nabrajamo dalje koliko država mora platiti članarinu EU…
George Soros, poznati investitor i miljarder, vodeći član Bilderberg grupe izjavio je prije neki dan: "Današnja kriza eurozone veća je prijetnja za svijet nego li kriza iz 2008.". Pa što onda nas tjera da moramo upravo sada kada je pitanje opstanka te Unije, priključiti se tom vlaku za kojeg niti njegove stalne članice ne znaju kamo putuje ? Ili se samo tako čini…. jer kako se može čitati na mnogim mjestima (ukoliko želite čitati), svjetska gospodarska kriza stvorena je iz razloga kreiranja novog svjetskog financijskog poretka, stvaranja središnje svjetske banke koja će kontrolirati sve financijske tokove na svijetu …. itd. ( o tome možete puno toga pronaći surfajući ).
I da ne bi previše duljili i pisali, citirat ćemo jednu misao Krešimira Mišaka:
"….pisalo je u dnevnim novinama da će zbog ulaska u EU, tj. zbog prilagodbe europskim propisima, poskupiti (što zbog ukidanja nulte stope PDVa, a što zbog uvođenja posebnih poreza na neke energente): struja i plin; kruh i mlijeko; lijekovi i ortopedska pomagala; komunalne usluge; obrazovanje…. Dakle ništa jako bitno, tek neke marginalne stvari. Zauzvrat, pojeftinit će meso, voće i povrće, odjeća i telekomunikacijske usluge. Jedva čekam ulazak u EU pa da si jeftino mogu kupiti traperice i tenisice, a vi ? Da ne zaboravim spomenuti, pisalo je i da plaće neće rasti, jer pristupamo u vrijeme krize. Baš smo loše sreće, inače bi bilo super. Molim Vas, može li me netko podsjetiti – koji je ono razlog da ulazimo u EU ? " (kraj citata)
Želite li i Vi na predstojećem referendumu biti sigurniji što zaokružiti ? Prosurfajte malo Internetom, potražite pojmove Bilderberger, Zeitgeist, ili potrošite 120 kn i nabavite si knjigu Krešimira Mišaka: Sve piše u novinama……a ponešto i ne! Ako zbog ničeg drugog, a ono zbog orijentacije u vremenu i prostoru :):):)
22. siječnja izađite na referendum i zaokružite što mislite. Referendum je namijenjen za sve – i za one koji su protiv i za oni koji se slažu s pristupom u Europsku uniju.
Važno je znati i slijedeće: prema izmjenama Ustava Republike Hrvatske, koje je izglasao prošli sastav Sabora, za referendumsku odluku potreban je samo glas više od polovice birača koji su izašli na referendum.
Prije je bilo potrebno imati više od polovice upisanih birača, dakle preko dva milijuna upisanih građana.