EP U KICKBOXINgu: Braća Mišković europski prvaci, Mateja Pačelat treća

24.10.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / EP U KICKBOXINgu: Braća Mišković europski prvaci, Mateja Pačelat treća

Sjajne vijesti za hrvatski kickboxing stigle su iz Bakua, glavnog grada Azerbajdžana, gdje se četiri dana održavalo Europsko prvenstvo u disciplinama K-1, low kick i light contact na kojem se natjecalo 426 boraca iz 30 zemalja.

Hrvatski su reprezentativci na ovom prvenstvu osvojili ukupno 12 medalja, po četiri svakog sjaja, a među četvero koji su se okitili naslovima europskih prvaka su i braća Bojan i Boris Mišković iz rovinjskog "Budokaija", obojica u light contactu.

Bojan je kao svjetski viceprvak u kategoriji do 84 kg u polufinalu s 3:0 savladao aktualnog viceprvaka svijeta Nijemca Stefana Bückera, a u finalu s istim rezultatom i Poljaka Mariusza Nizioteka koji je prethodno u drugom polufinalu nadvisio aktualnog svjetskog prvaka Rusa Denisa Martsevitcha.

Svjetski prvak Boris je u kategoriji do 94 kg u polufinalu s 3:0 bio bolji od Slovenca Aleša Lorbera, a u finalu s istim rezultatom i od Rusa Philippa Salugina.

Treće odličje od istarskih reprezentativaca, brončano, također u light contactu osvojila je Mateja Pančelat iz porečkog "Primea" u kategoriji do 60 kg koja je u uvodna dva susreta s po 3:0 pobijedila Turkinju Aslihan Aslan i Slovenku Natašu Dobravec. No prehlađena Pančelat potom je u polufinalu s 0:3 izgubila od aktualne viceprvakinje svijeta Mađarice Vivien Wagner.

Četvrti istarski predstavnik na prvenstvu, Rovinjac Manuel Smoljan je u low kicku u kategoriji do 75 kg s 1:2 poražen od viceprvaka svijeta Talijana Andree Andrenaccia koji je imao ogromnu pomoć sudaca.