Endi i Rene Starić uspješno na Opatijskom kupu

22.11.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Endi i Rene Starić uspješno na Opatijskom kupu

Prošlog vikenda u Opatiji u organizaciji matičnog kluba održan je 38. po redu Opatijski kup za Olimpijske klase. Tradicionalna međunarodna regata okupila je i ove godine najbolje jedriličare iz Slovenije, Crne Gore i Hrvatske. Regata je ujedno i druga u nizu kriterijskih regata za sezonu 2011/2012 nakon Prvenstva Hrvatske održanog u Splitu.
Već poznati uvjeti za jedrenje u Kvarneru ponovili su se i ove godine pa je organizator bio prisiljen da i ove godine nakon što u petak nije bilo vjetra pozove sve takmičare rano ujutro na start.
Jutarnja tramontana pod Voloskom nije izostala, a jedriličari su se već u 7 ujutro uputili na more da bi se pripremili za start regate koji je bio zakazan za 8 sati. Po izuzetno hladnim uvjetima za jedrenje najbolje su se snašli splitski jedriličari koji su osvojili najviše nagrada. Horizontovci Endi i Rene Starić u klasi laser 4.7 su jedrili odlično i nakraju zauzeli 4. odnosno 6. mjesto (treća među djevojkama). Samu regatu su obilježili veliki broj ponavljanja starteva i diskvalifikacija što su Endi i Rene odlično iskoristili i dobrim prosjekom plasmana u svakom pojedinačnom plovu završili odlično u ukupnom plasmanu. Trenutna situacija na kriterijskoj ljestvici nije poznata jer nije još izašla službena ljestvica ali obzirom na dosadašnje rezultate Endi i Rene se trenutno nalaze u borbi za sam vrh.
Još jedan Horizontovac Mateo Turković nastupio je na regati i to u klasi Laser Radial. Bilo je to njegovo prvo iskustvo nakon što je prešao iz lasera 4.7 u laser radial. Mateo je u petak pokazao da znanje i volje ima i da može konkurirati za dobre rezultate međutim jak vjetar u subotu i nedjelju ipak je bio prevelika prepreka za početak. Na kraju Mateo je završio na 26. mjestu.