Dvije pobjede i jedan poraz porečkih košarkaša za uspješnu subotu

10608299_495967757208286_867225972813164827_o
18.04.2015. 22:16; ; Početna / Sport i rekreacija / Dvije pobjede i jedan poraz porečkih košarkaša za uspješnu subotu

KK POREČ – KK GHIA STAFF 28 – 17

Prvi na scenu su stali naši dječaci i djevojčice koji su u derbiju za prvo mjesto nadigrali izvrsne vršnjake iz Pazina! Krenuli smo rezervirano i izjednačeno te prvu četvrtinu završili sa blagim minusom ( 5 – 8 ) dok je ostatak utakmice pripao našim dečkima i curama . Predvođeni petorkom Pačarić, Kostić, Vivoda, Benković i Bilić koju su marljivo pratili ostali naši igrači i igračice ostale tri četvrtine pripale su nama ( 6-2, 7-2, 10-5 ).Dok je Bilić P. razigravao Benković i Vivoda su zabijali iz vana a visoki dvojac Pačarić, Kostić su marljivo skupljali skokove i zabijali iz reketa. Velike pohvale za izvrsnu obranu, požrtvovnost i borbu. Uz sjanu igru uspjeli smo nadoknaditi minus iz prve utakmice i time uzeti prvo mjesto pred doigravanje.
Svaka čast svima, od onih koji su igrali do onih koji nisu nastupili ali su žustro navijali i radovali se svakom postignutom košu i svakoj lijepoj akciji.
Izvrsno, samo tako nastavite i dalje, lijepe stvari možemo očekivati u doigravanju!
Čestitke i izvrsnom protivniku koji je pokazao lijepu i borbenu igru.

KK POREČ: Radin, Matin, Bilić B. , Lukić, Tomičić, Bilić P. 3, Vivoda 5, Dobrilović, Puniš, Benković 4, Kostić 8, Pačarić 10.

KK GHIA STAFF: Udovičić 2, Fonović 2, Belina 4, Guštin 2, Ivančić, Ferenčić 5, Rabac, Bertoša 2, Erneša.

KK POREČ – KK PULA 1981: 44 – 118 (kadeti)

Drugu utakmicu su odigrali naši kadeti. Protiv iskusnijeg i jačeg protivnika nismo imali puno šanse ali smo se bespoštedno borili. Pokušavali su naši dečki predvođeni Martuslovićem i Lukićem koji su se lavovski borili i pokazali da se mogu nositi sa svima. Silno su se trudili i naši mladi momci iako su vidno fizički slabiji od protivnika, nisu se predavali nego davali sve od sebe. Jako vesele prikazane tehničke sposobnosti svih naših igrača koji su puno napredovali od početka prvenstva. Pohvale za trud i borbenost, samo moramo i dalje marljivo trenirati. Čekaju nas lijepe stvari jer vaše vrijeme tek dolazi!

KK POREČ: Lukić 19, Martuslović 13, Rupčić, Munda, Žužić 8, Baniček, Rubil 2, Majcek, Bilić, Grubica 2.

KK PULA 1981: Ivanek 4, Mitrović 6, Čosić 35, Rašić 8, Zvijerac 19, Percan 12, Grabrović 2, Kajtazović 32.

KK POREČ – KK GHIA STAFF: 63 – 54 (juniori)

Zadnji su nastupili naši juniori i ostvarili vrlo vrijednu pobjedu protiv vrlo dobrih i iskusnih pazinjana. Vrlo neizvjesna utakmica, bez većeg vodstva, puna emocija i borbe sa obje strane. Krenulo je nervozno sa puno grešaka ( 11 – 10 ). U drugoj četvrtini uspjeli smo uspostaviti igru na čvrstu i usku zonsku obranu te otišli na poluvrijeme sa 6 poena viška. Treća četvrtina je otišla na stranu protivnika koji se je vratio skroz u utakmicu iako su bili u problemima sa osobnim pogreškama ( 46-45 ). Zadnja četvrtina u potpunosti je otišla na stranu naših momaka koji su iskusnom igrom tjerali protivnika na osobne pogreške. Probijao je Užila, zabijao, Legović i Rupčić su pratili a iz svih pozicija zabijali Paćarić i Uljančić. Mladi Martuslović je vrijedno razigravao i sve to je urodilo plodom. Pazinjani su izlazili sa pet osobnih pogrešaka a mi iskusno priveli utakmicu kraju koju su protivnici završili sa samo trojicom igrača na terenu.
Vrlo velike pohvale zaslužuje naš dvojac sa klupe koji nisu dobili minute ali su svejedno bodrili suigrače i itekako su zaslužni za ovu pobjedu. Veliko BRAVO I HVALA Luka Jakšeković i Adriano Lukić!!!
Pobjedu je donijela timska igra u koju su svi ugradili svoj doprinos. Vrijedna pobjeda! Idemo utakmicu po utakmicu, uživati u igri i sa svojim maksimumom, po doigravanje!

KK POREČ: Martuslović, Užila 11, Lukić, Pačarić 27, Uljančić 19, Legović 3, Rupčić 3, Jakšeković.

KK GHIA STAFF: Rilak, Fabris 12, Krnjus 16, Tomac 2, Brajković 13, Grubiša 10.

izvor: Facebook KK Poreč