Dvije natjecateljice Karate klub FINIDA zaslužne su za još jedan odličan nastup svog kluba

IMG_7030 (800x600)
08.03.2017. 09:53; ; Početna / Sport i rekreacija / Dvije natjecateljice Karate klub FINIDA zaslužne su za još jedan odličan nastup svog kluba

Naime, u subotu, 04.03.2017. u slovenskom Žalecu održan je međunarodni karate turnir. 15. po redu ”Karate Pokal Žalec 2017.” Na turniru je nastupilo 350 natjecatelja iz 46 klubova i 3 države (Hrvatska, Italija i Slovenija). Za Karate klub FINIDA nastupile su njegove izvrsne članice, Flavia Paliaga i Sonja Rajko. Cure su ostvarile fantastičan uspjeh, budući da su osvojile po dvije medalje.

Flavia Paliaga nastupila je u izvođenju kata u kategoriji mlađih kadetkinja i kategoriji kadetkinja. Flavia je odradila odličan i reprezentativan nastup u svojoj kategoriji, osvojila je brončanu medalju i time pokazala svoju dominaciju i na međunarodnoj sceni. Nakon toga nastupila je u starijoj uzrasnoj kategoriji i samo je potvrdila svoju kvalitetu osvojivši drugu brončanu medalju. Važno je napomenuti da je nastupila i kao članica kata tima za Karate klub GLOBUS Čakovec te je zajedno sa ekipom osvojila 1. mjesto.

Sonja Rajko nastupila je također u dvijema kategorijama, i to u borbama te, nakon dužeg vremena, i u izvođenju kata. Najprije je svojim odličnim nastupom u katama nažalost zaustavljena u polufinalu sudačkom odlukom 2:3 te je tako osvojila brončanu medalju. Nakon toga Sonja je odradila vrhunski nastup u kategoriji učenice -40 kg te se svojom borbenošću i utreniranošću plasirala u finale te je nakon izuzetne finalne borbe u konačnici osvojila sjajno 2. mjesto i ponovo pokazala da je jedna od najboljih.