Drugi takmičarski tjedan i ovaj puta „samo“ 90% uspjeh odbojkašica Poreča

Vije291-963
15.10.2013. 00:18; ; Početna / Slider / Drugi takmičarski tjedan i ovaj puta „samo“ 90% uspjeh odbojkašica Poreča

U stvarnosti još jedan rezultatski skoro savršen tjedan.

Ovoga puta prve su na teren izašle prvotimke koje su gostovale u Kaštel starom i u utakmici sa OK kaštela DC ostvarile pobjedu 3:1 (25:16; 25:19; 23:25; 25:22), čime su samo potvrdile svoju kvalitetu i najavile svoje namjere u ovogodišnjem prvenstvu. Sama utakmica imala je „dva poluvremena“ prvo u kojem su Porečanke povele sa 2:0 u setovima i drugo u kojem su domaće igračice uz laganu pomoć sudaca povele igru i iskoristile malu dekoncentraciju naših djevojaka, te uspjele dobiti 3 set i „malo“ mučiti trenere Poreča u četvrtom setu, ipak na kraju je pobijedila kvaliteta i želja Porečkih igračica za pobjedom. Moramo naglasiti da je ekipa OK Poreč nastupila u oslabljenom sastavu tako da na put nisu pošle Pahović, Ćosić dok su na klupi lakše ozlijeđene sjedile Sain i Čizmić.

Sljedeće subote u Velom Joži sa početkom u 20 sati slijedi još jedan Dalmatinski ispit, susret sa OK Split 1700, zadnja provjera prije prvog Europskog ispita 23.10. u Izraelu.

Sljedeće su na teren izašle mlađe kadetkinje koje su gostovale u Vodnjanu i odigrale dvije teške utakmice protiv OK Veli vrh 2:0(26:24; 25:19) i OK Vodnjan 2:1(22:25; 25:11; 15:9), te sa dvije nove pobjede nastavila svoj pobjednički niz. Posebno se mora istaknuti prvi set protiv OK Veli vrh koji su mlade porečke odbojkašice pobijedile nakon što su gubile 0:8, a nakon toga pokazale pravu porečku školu odbojke, odličnu igru u obrani, raznovrsne i hrabre napade čime su došli do konačne pobjede.

I za kraj start II Hrvatske odbojkaške lige – zapad, u kojoj je ekipa OK Poreč II ugostila ekipu OK Pazin koja po najavama najozbiljnije pretendira za naslov prvaka. Međutim vidno promijenjen sastav Poreča u kojem su nedostajale četiri igračice prve postave (Ćosić, Gašparini, Sučić i Rupčić), predvođen odličnom Lenom Burilo i Rene Sain koja je „morala“ igrati, pružio je odličan otpor Pazinjankama i tijesno izgubio 2:3 (18:25; 23:25; 25:22; 25:22; 11;15). Tu moramo još istaknuti da su svoj prvi drugoligaški nastup imale mlađe kadetkinja Elena Licul i Dea Fatorić. Još jedan dokaz kvalitete rada u Porečkoj školi odbojke.

Nadamo se da je ovo dovoljna pozivnica za tjedan koji slijedi, mogli bi ga nazvati i Europski tjedan Porečkog sporta pošto naši rukometaši ugošćuju u uzvratnom susretu ekipu  SKIF Krasnodar koju su pobijedili u gostima, a naše odbojkašice igraju u srijedu u Izraelu.

I za kraj – vidimo se u Velom Joži Porečki klubovi trebaju vašu podršku !