DRŽAVNO PRVENSTVO U SUPER-MINI RUKOMETU – Porečanke prvakinje

19.04.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / DRŽAVNO PRVENSTVO U SUPER-MINI RUKOMETU – Porečanke prvakinje

Djevojčice do deset godina Poreča ostvarile su izniman uspjeh na 13. državnom prvenstvu u supermini rukometu održanom u Karlovcu, osvojivši u konkurenciji 34 ekipe naslov prvakinja.
Mlade Porečanke su u skupini ostvarile sve tri pobjede, nad Splitom 14:3, Ogulinom 11:5 i Trešnjevkom 11:9, potom u osmini finala nad Kokom 11:8, u četvrtfinalu nad Umagom 7:4, u polufinalu nad Sesvetama 17:13 i u finalu s 10:9 nad Moslavcem iz Popovače. Labinski Rudar osvojio je treće mjesto svladavši u susretu za broncu Sesvete 14:8. Od  pojedinačnih naslova Istranki Porečanka Iana Cvek je izabrana za najbolju igračicu, a njena klupska kolegica Julia Marijanović za najbolju vrataricu prvenstva, dok su u najbolju postavu ušle Porečanka Nikolina Matošević te Labinjanke Anastazija Malić i Ema Šćira.
Poreč je do titule stigao u sastavu: Iana Cvek, Corina Picco, Nikolina Matošević, Ema Milotić, Kim Vidović, Julia Marjanović, Helene Radman, Izabela i Leonarda Stopić, Nikolina Popović, Lara Dinić, Nikol Baldaš, Vita Ivančić, Sendi Šimičić, Mirna Hutinski, Nika Poropat, Antonia Bandalo i Karla Bubičić. Treneri Duško Pašalić i Dalibor Ostrman.
U konkurenciji dječaka, u kojoj su se natjecale 52 momčadi dječaci Umaga su osvojili drugo mjesto nakon što su finale s 9:12 izgubili od Rudara iz Ruda. Od Umažana Erik Vukotić je bio najbolji strijelac prvenstva, dok je u najbolju postavu ušao i njegov klupski kolega David Kičalić. (K. K. Glas Istre)