Državno odbojkaško prvenstvo srednješkolki – Porečankama bronca

27.05.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Državno odbojkaško prvenstvo srednješkolki – Porečankama bronca

Da je odbojka ovosezonski sportski hit u Poreču ne potvrđuju samo odlični rezultati gradskog ženskog odbojkaškog kluba koji je nedavno osvojio naslov prvaka u Drugoj ligi – zapad, već i uspjeh odbojkašica porečke Srednje škole Mate Balota. Porečke srednjoškolke su na državnom prvenstvu srednjoškolskih sportskih društava održanom u Mavrincima, osvojile brončanu medalju. Da bi se uopće plasirale na prvenstvo Hrvatske, među šest najboljih državnih škola, Porečanke su prethodno osvojile prva mjesta na prvenstvu Istre u Rovinju i na međužupanijskom prvenstvu u Rijeci.
Na državnom prvenstvu su pak porečke srednjoškolske u natjecanju po skupinama startale porazom od V. Gimnazije Vladimir Nazor Split 1 :2 (20:25. 25:21, 1 0:15),. ali su potom pobijedile Ekonomsku i trgovačku školu Čakovec 2:0 (25:15, 25:19) te su se kao drugoplasirane u skupini plasirale u polufinale. U polufinalu su pak Porečanke izgubile od kasnijeg prvaka Hrvatske Sportske gimnazije Zagreb 0:2 (22:25,19:25), ali su na koncu u susretu za treće mjesto svladale Gimnaziju Matija Antun Reljković Vinkovci 2:0 (25:17, 25:18). U finalu su Zagrepčanke nadvisile Splićanke 2:0.
Ovaj uspjeh odbojkašica SŠ Mate Balota, čiji se učenici i inače ističu ostvarenjem brojnih uspjeha ne samo na sportskim, već i na državnim prvenstvima znanja i vještina, pravi je primjer uspješne suradnje školskog i natjecateljskog klupskog sporta. Gotovo sve učenice koje su za školsku ekipu igrale na prvenstvu Hrvatske odreda su i aktivne odbojkašice i nositeljice igre gradskog kluba.
Za SŠ Mate Balota su igrale: Vanessa Pahović, Laura Miloš, Nika Mostahinić, Danijela Ključec, Samanta Fero, Andrea Jurinčič, Petra Pupovac, Valentina Babić, Emina Zahirović, Karla Udovičić i Diana Štifanić. Voditelj prof. Anton Malnar.