Domaćin na krilima Jelinića ostavio bodove u Sokolani: RK Ribola-RK Poreč 25:24 (13:13)

13.03.2017. 18:26; ; Početna / Sport i rekreacija / Domaćin na krilima Jelinića ostavio bodove u Sokolani: RK Ribola-RK Poreč 25:24 (13:13)
2017-03-13_18h24_43

Minimalni poraz Đankovićevih rukometaša na gostovanju u Dalmaciji. Domaće je do pobjede vodio Marin Jelinić, strijelac 11 golova, a goste je predvodio racionalni David Miličević sa pet zgoditaka iz šest udaraca.

Susret je započeo sistemom „gol za gol“ u kojem su Porečani konstantno stizali, sve dok Medić s dva gola nije preokrenuo na 4:5. Ipak, to kao da je razljutilo domaće pa Krokar poravnava da bi Jelinić s tri uzastopna gola povisio na 8:5.

Samo tri minute trebalo je Poreču da to opet vrati u egal, preko dva pogotka Medića i jednog Perića, a onda su ponovno domaći do 28. napravili dva gola prednosti.

Tada Miličević pogađa dvaput, a nadodaje se i Perajica za 12:13. Ipak, Banović je precizan prvi puta na utakmici u 30. minuti, i to iz čak petog šuta za egal na predahu.

Drugi dio bolje otvaraju Porečani, pa Medić u 36. pogađa za 14:16, ali Kaštelani se daju, tri minute kasnije opet je poravnato. Sljedeći put kad se netko odvojio dva gola, semafor je pokazivao 44. minutu, a netom prije je Jelinić zabio za 20:18.

Isti igrač u 51. minuti povisuje na 23:20. Gosti dvije minute kasnije smanjuju na 23:22, ali nakon toga se događa „rupa“ od četiri minute bez gola nakon čega u 57. Bujas vraća domaćinu +2. Medić je smanjio u istoj minuti, ali za više od toga Porečani nisu imali snage i koncentracije. Golovi Krokara i Miličevića u posljednjoj minuti nisu ništa promijenili.