Dječaci Rukometnog kluba Poreč sutra se bore za 5. mjesto u Hrvatskoj !

IMG-20190601-WA0009
01.06.2019. 23:36; ; Početna / Sport i rekreacija / Dječaci Rukometnog kluba Poreč sutra se bore za 5. mjesto u Hrvatskoj !

U četvrtfinalnoj utakmici, ekipa RK PPD Zagreba, koja je lanjski prvak i glavni favorit ovogodišnje završnice, bila je bolja od dječaka iz Poreča i zasluženo su pobjedili rezultatom 19:10.

Jako nervozan ulazak porečkih dječaka rezultirao je rezultatom 10:3 za PPD Zagreb na kraju prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu puno bolja igra mladih Porečana, ali ipak je ekipa PPD-a Zagreb sigurno privela kraju utakmicu do konačnih 19:10.

RK PPD Zagreb – RK Poreč 19:10(10:3)

RK PPD Zagreb: Keblar, Bilić, Pavlović 1, Marić, Janjić 0+1, Salaj 1, Udovičić, Pajalić, Skazlić 4, Erceg, Šprem 2, Mlakar, Hanaček 1, Vidović 3, Weber, Gajšak 6.

RK Poreč: Jagičić 2, Velenik T., Velenik D., Dinić 1, Štifanić, Vernik D. 3, Andrić, Labinac E., Babac 1, Vernik T., Labinac L., Brkić 1, Dadić, Trbović, Žiković (2), Oroz, Jelić 2, Aleksić (10)

U utakmici protiv ekipe RK Solina, koja je u 1/4 finalu izgubila od RK Dubrave porečki dječaci igrali su razigravanje, u kojemu pobjednik igra za 5. mjesto , a poraženi za 7. mjesto na završnici 1.HRLDA.

U utakmici dvije vidno umorne ekipe, cijelo prvo poluvrijeme igralo se gol za gol, a na odmor se otišlo pri rezultatu 7:6 u korist RK Poreča.

U drugom poluvremenu mladi Porečani crpe zadnje atome snage i uspjevaju se odvojiti na +4 (12:8), a tu razliku zadržavaju i do kraja susreta, koji završava rezultatom 15:11 za RK Poreč.

RK Poreč – RK Solin 15:11(7:6)

RK Poreč: Jagičić, Velenik T., Velenik D., Dinić 3, Štifanić, Vernik D. 2, Andrić, Labinac E., Babac, Vernik T., Labinac L., Brkić 6, Dadić, Trbović, Žiković, Oroz, Jelić 1+3, Aleksić (8)

RK Solin: Čorić, Ninčević M. 2, Vrgoč 3+1, Ninčević J., Žižić, Podrug, Pleština, Sesarić,Ruščić, Vučković, Marović 2, Šafradin, Cipci, Marendić 3, Zekić, Delić.

Čestitke dečkima i treneru Vedranu Mataiji !

Sutra će se dječaci RK Poreča boriti za 5. mjesto u državi protiv ekipe RK ŠR Karlovca. Utakmica je na rasporedu u 11:30, u dvorani Marija i Lina u Umagu.