Dječaci Rukometnog kluba Poreč nastavljaju sa dobrim nastupima na završnici 1.HRLDA u Umagu

IMG-20190531-WA0000
31.05.2019. 23:52; ; Početna / Sport i rekreacija / Dječaci Rukometnog kluba Poreč nastavljaju sa dobrim nastupima na završnici 1.HRLDA u Umagu

U prvoj današnjoj utakmici protiv RK Koprivnica Noa upisali su drugu pobjedu u skupini.
Nakon izjednačenog početka utakmice, mladi Porečani prelaze u vodstvo, te na odmor odlaze sa 6 golova prednosti 10:4
U nastavku tu prednost povećavaju na +6, ali do kraja dečkima malo popušta koncentracija i utakmica završava rezultatom 16:14 za RK Poreč.

RK Poreč – RK Koprivnica Noa 16:14(10:4)

RK Poreč: Jagičić 1, Velenik T., Velenik D., Dinić 3, Štifanić, Vernik D. 2, Andrić, Labinac E., Babac, Vernik T., Labinac L., Brkić 4, Dadić, Trbović, Žiković , Oroz, Jelić 4+2, Aleksić (4)

U drugoj utakmici protivnik mladim Porečanima bila je ekipa RK Viro Virovitice.

Dobar dio prvog poluvremena igralo se gol za gol, ali porečki rukometaši pred kraj prvog dijela odlaze na +3 ( 7:4), no na odmor se otišlo pri rezultatu 7:5.

U drugom dijelu Virovitičani izjednačuju na 8:8, ali opet mladi Porečani stišću gas i u dva navrata imaju +3 ( 12:9 i 13:10 ), ali Virovitica polako sustiže rezultat i 8 sekundi prije kraja iz sedmerca zabija gol za podjelu bodova i konačnih 13:13.

RK Poreč – RK Viro Virovitica 13:13(7:5)

RK Poreč: Jagičić 2, Velenik T., Velenik D., Dinić 2, Štifanić, Vernik D. 3, Andrić, Labinac E., Babac 2, Vernik T., Labinac L., Brkić, Dadić, Trbović, Žiković, Oroz, Jelić 2+2, Aleksić.

Grupnu fazu natjecanja dječaci RK Poreča završili su na drugoj poziciji tablice grupe D.
Kao drugoplasirani borit će se protiv ekipe RK Ivančice za prolazak u četvrtfinale.

Utakmica protiv RK Ivančice je na rasporedu sutra u 9:00 u dvorani Marija i Lina ( školskoj dvorani ).

Čestitke dečkima i treneru Vedranu Mataiji !