Sv. Bernardo -s
Delfin 2024

Davis cup: Hrvatska – SAD 2 : 0; Čilić pobijedio Fish-a

11.07.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Davis cup: Hrvatska – SAD 2 : 0; Čilić pobijedio Fish-a

Hrvatska je i drugu pojedinačnu pobjedu u četvrtfinalu Davis cupa izborila u 5 setova, naime Čilić je otpočeo susret 10. srpnja 2009. godine, a dovršio ga 11. srpnja u 1 sat.
Igra je trajala 4 sata i 23 minuta.
Prvi set je hrvatski tenisač izgubio, no u drugom je odmah uzvratio. Treći set je ponovno pripao Fishu. Čilić je 4. set odigrao punom snagom i prepustio protivniku samo jedan game. U završnom 5 setu Čilić je vodio, no u završnicu se ušlo sa 6 : 6, a onda Čilić ponovno pojačava i dobija finale sa 8 : 6.
Marin Čilić – Mardy Fish 3 : 2 ( 4 : 6, 6 : 3, 6 : 7, 6 : 1, 8 : 6 )

Pojedinaèni susreti su danas zbog očigledne izjednačenosti igrača dugo trajali, oba susreta u 5 setova, tako da je kraj današnjih mečeva dočekalo upornih oko 2.000 gledatelja.
Nakon drugog dvoboja, na press konferenciji izbornik USA Patrick McEnroe je rekao : "Sutra su na rasporedu parovi, tu vidimo svoju šansu, idemo dalje, iako bi nam bilo draže da mi vodimo sa 2 : 0".
Na pitanje da prokomentira publiku koju je James Blake nakon poraza od Karlovića optužio za ometanje, Patrick McEnroe je rekao:
" Što se tiče publike, podsjećam da je ovo Davis cup i nije bilo većih problema".