Sv. Bernardo -s
Delfin 2024

Davis cup 3. dan : HRVATSKA U POLUFINALU !!

12.07.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Davis cup 3. dan : HRVATSKA U POLUFINALU !!

U završnom danu Davis cup susreta Hrvatska – USA 21. srpnja 2009. godine gledatelji su mogli prije prvog dvoboja Marin Čilić – James Blake pozdraviti Roberta Bradtkea, veleposlanika USA u Hrvatskoj i Radimira Čačića, predsjednika Hrvatskog teniskog saveza, a onda su riječ preuzeli tenisači.
U prvom setu je Marin Čilić dao do znanja da ide na pobjedu, kada je stekao prednost na servis Jamesa Blakea, ovaj je odmah uzvratio, no to je bio posljednji gem u prvom setu koji je dobio. Čilić je prvi set dovršio odlučno, bilo je 6 : 3 za hrvatskog tenisača. Publika jednostavno mami dobre poteze, pozdravlja ih srdačno pljeskom, ali i glasno navija za hrvatsku Davis cup reprezentaciju. Drugi set je išao istim tempom i rezultat je bio isti 6 : 3.
U trećem setu pri rezultatu 4 : 4 Čilić je imao priliku da uzme servis Blakeu, no nije uspio i Blake dobija ovaj set 6 : 4.

U cetvrtom setu ponovno Čilić dodaje gas i Blake se predaje, 6 : 2.