Davide i Filip Dekleva na Pozivnom stolnoteniskom turniruu Varaždinu

13.05.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Davide i Filip Dekleva na Pozivnom stolnoteniskom turniruu Varaždinu

Na 2. Pozivnom turniru najboljih 12 kadeta do 10 godina koji je održan u Varaždinu u organizaciji STK Varaždin igrali su i braća Davide i Filip Dekleva iz Stolnoteniskog kluba Višnjan. Sjajan je to rezultat kluba koji ima dvojicu na Pozivnom turniru, a još veći uspjeh je što Filip ima dvije sezone pravo igrati u istoj konkurenciji, a u novoj sezoni na startnoj rang listi bit će na 2.mjestu.
Davide je osvojio odlično 4. mjesto, a Filip 8. mjesto  tako da je njihov trener Stjepan Lukačić zadovoljan sa ovim rezultatom koje je predzadnje poslije Kupa Rijeke što će biti zadnje natjecanje za konačnu rang listu u ovoj sezoni. Davide je u svojj grupi pobjedio : Filipa Mijatovića iz "Donat"-Zadar sa 3:1, Mihovila Rajića iz "Lokomotiva"-Vinkovci 3:2, Mislava Martineka iz STK "Sesvete" sa 3:1, Jakova Ticu iz "Remete"-Zagreb sa 3:0, a izgubio od Marka Vidačeka iz "IGE"-Varaždin sa 3:0, i sa osvojenim 2.mjestom u grupi plasirao se u razigravanje od 1-4 mjesta. U susretu sa Lukom Martinek iz "Sesvete" izgubio je 3:1, a za 3.mjesto kod vodstva od 2:0 protiv Alena Ognjanovića nije sačuvao prednost i izgubio sa 3:2 te mu je na kraju pripalo 4.mjesto.
Filip je zabilježio dvije pobjede i to protiv Afana Ališića iz STK Pula sa rezultatom od 3:2, i Roberta Dukarića iz MGK "Drava"-Žabnik također sa 3:2 sa konačnim rezultatom na 8. mjestu. Afan Ališić STK Pula osvojio je 11. mjesto.
Turnir je osvojio Marko Vidaček Varaždin, a 2.i 3. mjesto osvojili su: Luka Martinek "Sesvete" i Alen Ognjanović IGE-Varaždin, 5-10 plasirali su se: Filip Mijatović Donat-Zadar, Edi Alijagić Mošćenica, Mihovil Rajić Lokomotiva-Vinkovci, David Dekleva Višnjan, Mislav MartinekSesvete, Robert Dukarić MKG Žabnik.