18.12.2013. 21:28; ; Početna / Slider / Povijesni rezultat: odbojkašice Poreča plasirale se među osam najboljih u Challenge Cupu
Foto 16578

Koncentracija trenera odbojkašica Poreča Mikija Stojakovića i njegovih dvanaest djevojaka uoči uzvratnog susreta šesnaestine finala Challenge Cupa protiv njemačke ekipe Aurubis Hamburg iz Hamburga bila je usmjerena na subotnje polufinale hrvatskog odbojkaškog Kupa za seniorke u kojem odbojkašice Poreča igraju protiv Mladosti iz Zagreba.

Utakmica protiv njemačkih odbojkašica bila je pripremljena kao generalna proba za subotnji susret sa zagrebačkim odbojkašicama. Pa budu li Porečanke igrale polufinalnu utakmicu kao što su odigrale četvrtfinalni susret protiv Njemica, zagrebačkim odbojkašicama u završnici Kupa hrvatske koji se igra u u subotu u Rovinju, ne piše se dobro.

Ne s puno (vidljive nap. p.) želje, budući su u Hamburgu prvu utakmicu glatko izgubile s 3:0, u revanš s Njemicama Porečanke su krenule s pola gasa a utakmicu su završile eksplozivno, uvjerljivom pobjedom od 3:1 (25:22, 25:20,19:25, 25:18) i s dodatkom petog ‘zlatnog’ seta dobivenog 15:8 koji ih je odveo u povijesni uspjeh hrvatske i porečke ženske odbojke.

Koju minutu manje od dva sata trajala je utakmica o kojoj će se još dugo pričati u hrvatskom odbojkaškom svijetu.

Prvi set odbojkašice Poreča odigrale su prilično autoritativno do pred sam kraj seta kada pri vodstvu 21:17 umjesto elegantnog završetka dopuštaju gošćama da naprave seriju od pet poena i na trenutak ugroze Porečankama završetak seta kojeg su dobile s tri poena razlike, 25:22.

Glavnu ulogu u drugom setu preuzela je Ivana Sučić koja je sjajnom serijom servisa od devet poena vodstvo njemačkih odbojkašica 20:16 pretvorila u set pobjedu, 25:20.

Treći set je bilo u znaku gošći iz Hamburga a svoj doprinos dale su Porečanke igrom uz puno oscilacija pa Njemicama i nije bilo posebno teško dobiti treći set s 25:19.

Dilemu o rezultatskoj završnici utakmice, kod 400-tinjak gledatelja u dvorani ‘Veli Jože’ koji su bučno bodrili i pomagali domaćim odbojkašicama, Porečanke su otklonile na samom početku seta u kojem su povele s 8:4, pa i 13:7 da bi vrlo dobrom igrom u polju, prijemom servisa, i servisima posebno Laure Miloš, uz nešto slabiji učinak bloka na mreži, set dobile s 25:18.

U odlučujućem, ‘zlatnom’ setu koji se igrao do 15 osvojenih poena i u kojem je morala pasti odluka koja ekipa će nastaviti natjecanje u Challenge Cupu, Porečanke nisu dopuštale iznenađenje.

Njemačke odbojkašice povele su s 2:0 i to je bilo sve od njih kada je bila u pitanju rezultatska prednost u njihovu korist, u petom setu.

Bez puno muke i stresnih trenutaka Porečke odbojkašice su dobile peti set s 15:10 što je značilo da su rezervirale jedno od osam mjesta u završnici Challenge Cupa koji će se nastaviti igrati polovinom mjeseca siječnja iduće godine kada će odbojkašice Poreča igrati dvije utakmice protiv slovenske ekipe Kalcit Kamnik iz Kamnika.

Poreč – Aurubis Hamburg 3:1( 25:22, 25:20, 19:25, 25:18, 15:15)

Dvorana Veli Jože. Šesnaestina finala Challenge Cupa. Gledatelja 400. Suci: L.Moula (Grčka) i I.Feshiti (Albanija).

POREČ: Pahović Rupčić, Brletić, Zahirović, L.Miloš, Čizmić, Burilo, Jakšetić, Sučiuć, Sain, Žužiž, Novosel.

AURUBIS HAMBURG: Michalski, Brinkmann, Behrenes, Braack, Ammerman, Valentine Tiilikainen, Gravesteijn, Wedekind, Wolnizki, Pettke.