Čak 165 natjecatelja prošle nedjelje na MTB utrci na Stanciji Becich

Vije13189-19254
01.02.2023. 11:53; ; Početna / Sport i rekreacija / Čak 165 natjecatelja prošle nedjelje na MTB utrci na Stanciji Becich

U nedjelju 29.01.2023. održano je 6. kolo serije MTB ZLIK-a blizu Poreča na Stanciji Becich.

Utrka u organizaciji Biciklističkog kluba Poreč, privukla je najviše biciklista ove zime.
Na startu na Stanciji Becich okupilo se čak 165 natjecatelj(ic)a iz Hrvatske, Slovenije i Italije.

Iako hladan, ali prekrasan sunčan dan, privukao je i jako puno gledaoca oko same staze. Za odrasle kategorije bio je predviđen krug od dobra četiri kilometra s nešto asfalta, zatim šumskih staza i dijelova staze San Servolo.

Najmlađi (U7) vozili su krug dug 350 metara, dok su ostale dječje kategorije U9 i U11 vozile 200 metara duži krug.

Apsolutni pobjednik šeste utrke petnaeste MTB ZLIK sezone je Daniel Pozzecco, ujedno i pobjednik kategorije do 40 godina. U ciljnom sprintu pobijedio je Mihaela Štajnara, pobjednika u kategoriji U30, a Martin Legović, drugoplasirani u kategoriji U30, bio je treći.
Biciklistički klub Poreč uredio je odličnu stazu za natjecatelje te se pobrinuo i za odličnu atmosferu prije, za vrijeme i nakon utrke. Natjecatelji i gledatelji mogli su uživati u dobroj muzici, hrani, piću, kolačima i druženju.

Naši članovi koju su vozili ovu utrku su Diego Žužić u kategoriji Seniori 19-29 god. (U30M), Denis Terlević u kategoriji Master A 30-39 god. (U40 M) te Albert Kiš u kategoriji Master B 40-49 god. (U50M).