Buzećani očitali rukometnu lekciju Porečanima

23.10.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Buzećani očitali rukometnu lekciju Porečanima

U prvom ovosezonskom istarskom derbiju i fantastičnoj atmosferi koja je vladala u buzetskoj sportskoj dvorani rukometaši Buzeta očitali su pravu rukometnu lekciju igračima Poreča pobjedom od čak 11 razlike (28:17).

Prilično oprezno obje su momčadi krenule u susret pa smo stekli dojam da su igrači obostrano ispitivali strategiju jedni drugima.

Podjednako su i jedna i druga ekipa griješile u napadačkim akcijama, no nešto bolja završnica domaćina omogućila im je vodstvo 4:2 u 9. minuti kada je Mavrović iskoristio prvi sedmerac na utakmici.

Mogli su Porečani ubrzo stvari vratiti na početak, no nisu uspjeli na pravi način konkretizirati igrača više u polju, a uz to promašili su i dva sedemerca (5:4, 13. minuta).

Mora se priznati da su Buzećani potpuno neutralizirali gostujući dvojac Čorić – Mataija, koji su u prvih 30 minuta postigli svaki po pogodak.

Odlično i vrlo koncentrirano Sirotićevi su dečki krenuli u drugi dio susreta. Pogocima Vozile i Šunjića odlaze na 15:9. Napadi indisponiranih gostiju redom su se lomili na čvrstom obrambenom bedemu domaćih i nekoliko trenutaka kasnije na semaforu je stajalo 18:11.

Kako je susret odmicao, domaći su povećavali svoju prednost i pogotkom Gašpara u 43. minuti odlaze na uvjerljivih devet zgoditaka prednosti (21:12). Nije se dugo čekalo da se dostigne i dvoznamenkasta prednost.

Sportska dvorana. Gledatelja: 450. Suci: Gladović, Volenik (oba Virovitica). Sedmerci: Buzet 3 (3), Poreč 6 (2). Isključenja: Buzet 8, Poreč 6 minuta.

BUZET: Petrić (11+1), Šverko 1, Prodan, Vukelić 1, Gašpar 6, Ljubotina 1, Mavrović 4 (2), Horvat, Jović, Vozila 3, Šunjić 4, Pavletić (2+1), Sirotić, Vrkljan 8 (1), Dragičević.

POREČ: Jablan (4), Prelac 1, Mataia 2 (2), Galijot 2, Perhat, Čorić 2, Šimičić, Beganović, Radošić 1, Ivančev 5, Gudić 2, Grd (5), Rađaković, Thoss 2, Topić, Miličević.