Branki Batinić zlato pojedinačno i u paru Europskog stolnoteniskog prvenstva za veterane

20.06.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Branki Batinić zlato pojedinačno i u paru Europskog stolnoteniskog prvenstva za veterane

U subotu je u Poreču završeno 8. Europsko prvenstvo veterana u stolnom tenisu. Pred punim tribinama dvorane Žatika u nedjelju su odigrani polufinalni i finalni susreti glavnih, ali i utješnih turnira. Cijeli program počeo je u 11.00 sati, te odigrano je oko stotinu mečeva, a do kraja dana smo dobili 32 nova europska prvaka, odnosno prvakinje.
Nama najzanimljivija je svakako dvostruka pobjeda naše Branke Batinić, koja je prvo s
ruskinjom Larisom Farinom uzela zlato u paru u konkurenciji 50-59, da bi sat vremena kasnije uzela zlato i u pojedinačnoj konkurenciji. Branka je u finalu svladala Švicarku Antonyan Elmiru.
– Zadovoljna sam. Iz meča u meč sam sve bolje igrala i što je pridonijelo pobjedi – rekla je
Branka.
U konkurenciji stolnotenisačica 40-49 pobijedu je očekivano odnijela prva nositeljica inače
trostruka seniorska europska prvakinja Olga Nemes, kojoj je, usput rečeno ovo bilo prvo
veteranskom Europsko prvenstvo.
Danac Allan Bentsen slavio je u konkurenciji stolnotenisača 40-49 i to pojedinačno i u paru.
Inače u finalu je bio bolji od svog partnera u paru Danca Vandelboa.
– Sve u svemu je bilo relativno lagano. Očekivao sam pobjedu i zato sam i došao, ali ipak,
trebalo je sve to odigrati. U finalu i nisam igrao baš dobro, ali na kraju je dobro završilo –
objasnio je Bentsen.
Tako je nakon šest dana i oko osam tisuća odigraih mečeve u subotu završilo Europsko
prvenstvo veterana u Poreču. Događaj koji je oborio rekord po broju natjecatelja, zatvoren je kratkom ceremonijom tamo gdje je i otvoren – u dvorani Žatika.