Valfresco Uskrs S

Boćanje: Mladi boćari s Pazinštine osvojili su oba naslova juniorskih prvaka Istre

Parovi
27.03.2019. 11:12; ; Početna / Sport i rekreacija / Boćanje: Mladi boćari s Pazinštine osvojili su oba naslova juniorskih prvaka Istre

Mladi boćari s Pazinštine osvojili su oba naslova juniorskih prvaka Istre, u parovima i štafetnom izbijanju, na prvenstvima koja su u organizaciji Boćarske zajednice Grada Poreča odigrana u porečkoj boćarskoj dvorani SRC Veli Jože.
Obje titule očekivano je osvojio najbolji istarski junior Filip Matijašić, zajedno s Martinom Štihovićem iz Lindara u parovima, u kojima je i aktualni juniorski svjetski viceprvak, te sa klupskim kolegom Adrianom Radolom u štafeti.
Srebrne medalje u obje discipline pripale su pak Karlu Pavletiću iz Roča i Samuelu Majcanu iz Vrha.
Pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske, koje će se 10. do 14. srpnja održati u Sinju stekla su tri najbolja para i dvije najbolje štafete sa županijskog prvenstva.
U nedjelju, 31. ožujka će se u Pazinu odigrati juniorsko prvenstvo Istre u bližanju i izbijanju u krug.