Boćanje: HRVATSKA PRVAK SVIJETA U ŠTAFETNOM IZBIJANJU

16.11.2013. 23:15; ; Početna / Slider / Boćanje: HRVATSKA PRVAK SVIJETA U ŠTAFETNOM IZBIJANJU

Hrvatski boćarski reprezentativci Darijan Živolić (Istra Poreč) i Leo Brnić (Vargon, Rijeka) osvojili su naslov svjetskih prvaka u štafetnom izbijanju na Svjetskom prvenstvu u argentinskoj Bahia Blanci. Živolić i Brnić su u finalu, pogodivši 54 boće iz 61 izbačaja savladali su francuske predstavnike Alexandrea Chirata i Jeremy Micouda koji su pogodili boću manje, 53, također iz 61 izbačaja. Odlični Leo i Darijan, iako su u jednom trenutku bili u zaostatku od 3 pogotka, na kraju su slavili i osvojili titulu prvaka svijeta.

Hrvatski reprezentativci su tako nastup na Svjetskom prvenstvu završili s tri osvojene medalje, zlatnom Živolića i Brnića u štafeti, te dvije bronce, Gorana Percana u bližanju i izbijanju u krug i Brnića u brzinskom izbijanju.