65208236_2231451303557152_5887925641944236032_n
24.06.2019. 17:47; ; Početna / Sport i rekreacija / Andrea Bošnjak i Loris Uljanić iz AK Maximvs nastupili na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za juniore i juniorke

Proteklog vikenda u Rijeci je, u organizaciji AK Kvarner, održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke. Kiša i nevrijeme utjecali su na odvijanje natjecanja prvog dana u subotu, ali je zato vrijeme poslužilo atletičare u nedjelju. Bila je to i prilika za postizanje normi za predstojeće Europsko prvenstvo za juniore i juniorke, a to je ovdje iskoristio Bruno Belčić na 3000 m zapreke istrčavši normu u vremenu 9:09,56 (norma je 9:15,00).
Najuspješnija pojedinka natjecanja bila je Josipa Cecić koja je osvojila četiri naslova prvaka i to u disciplinama 100m, 200m, 400m i u štafeti 4×400 m. Po dva naslova prvaka osvojili su Leonarda Farkaš (3000m i 5000 m), Ana Brkljačić (bacanje kugle i diska), Marko Čeko (200m i skok u dalj), Karlo Ciban (1500 m i 5000 m), Stjepan Jan Cik na (110m prepone i 400m prepone) i Fran Bonifačić (bacanje kugle i diska).

Porečki Maximvsi su također nastupili sa svoja dva člana, koji su još ovu godinu mlađi juniori i oni slijedeći vikend nastupaju na mlađejuniorskom prvenstvu države, a ovo im je bila posljednja provjera pred najvažnije natjecanje u sezoni.
Loris Uljanić je nastupio prvoga dana i to u disciplinama 100 metara gdje je zauzeo ukupno 12. mjesto sa postignutim rezultatom 11,95 i 400 metara, gdje je bio ukupno 24. sa istrčanim vremenom 57.70.
Drugog dana natjecanja Loris je nastupio u utrci na 200 metara i zauzeo 16. mjesto istrčavši tu dionicu za 24,11, popravivši tako svoje najbolje vrijeme.
Andrea Bošnjak je nastupila drugog dana u skoku u vis i zauzela ukupno 8. mjesto preskočivši 1,50.

Nadamo se da će naši Maximvsi slijedećeg vikenda biti u svom najboljem izdanju i pokušati se popeti na postolje za medalje.