AK “Maximvs” na mitingu Šentjernej 2013 u Sloveniji

26.08.2013. 09:37; ; Početna / Sport i rekreacija / AK “Maximvs” na mitingu Šentjernej 2013 u Sloveniji

Slovenski gradić Šentjernej bio je u srijedu, 21.08. 2013. domaćin atletskog mitinga, na kojem je nastupilo više od 250 atletičara svih dobnih skupina iz 10-tak klubova većinom iz Slovenije uz tri gostujuća kluba iz Hrvatske. Naravno da je tu bio i naš AK “Maximvs” i to zahvaljujući svojim vjernim sponzorima i prijateljima porečke atletike pa upućujemo veliko hvala vlasnicima Ski lift-a, Cotton club-a i pizzerie Dali.

Takmičenje se odvijalo na specifičnoj kružnoj stazi od 300 metara, što je za naše vrijedne atletičare bila novost, ali ne i prepreka što je vidljivo kroz odlične rezultate koje su postigli .

Naši natjecatelji sudjelovali su svi u sprinterskim disciplinama na 60 i 100 metara, a dvoje atletičara je nastupilo dodatno i u skoku u dalj.

Zapažene rezultate su postigli Rendy Radin (juniori) u utrci na 100 metara osvojivši 6. mjesto sa osobnim rekordom 12.27, i Rene Novacco u utrci na 60 metara (ml. kadeti) koji je osvojio 4. mjesto sa vremenom 8.53.

Rene je također skakao u dalj i osvojio 4. mjesto sa osobnim rekordom od 4.44. m.

Ostali rezultati:

Juniori 100 m:
6. mjesto Rendy Radin, 12.27; 10. mjesto Stjepan Cerjan, 12.98; 11. mjesto Toni Velenik, 13.22