Valfresco Uskrs S

2. Kolo Lige za Prvaka Paket24 Premijer lige Poreč – Nexe 22:30

SlikaThumb.Slika (2)
12.05.2021. 23:13; ; Početna / Sport i rekreacija / 2. Kolo Lige za Prvaka Paket24 Premijer lige Poreč – Nexe 22:30

U nastavku Lige za prvaka rukometaši Poreča poraženi su od Nexea 22:30 (12:15). Iako su domaći igrači davali sve od sebe na terenu i niti u jednom trenutku nisu popustili, Našičani su ipak opravdali svoju kvalitetu na terenu. Za Porečane nema odmora jer ih već za tri dana, u subotu, 15. svibnja, čeka gostovanje kod PPD Zagreba.

Rukometaši Poreča od prve su minute pokazali da će davati sve od sebe protiv viceprvaka Hrvatske. Prvi gol na utakmici zabio je Luka Moslavac, a Poreč je i jedno kraće vrijeme držao minimalno vodstvo (4:3). No, Nexe to preokreće i preko Janka Kevića s linije sedam metara prelazi u vodstvo (5:4). Bilo je tu nešto grešaka s obje strane, ali i obrana vratara s obje strane, no bez obzira na sve našički sastav odlazi na +4 (9:5) u 14. minuti što tjera trenera Iliju Lovrinovića na minutu odmora.

Nakon time-outa zaredalo se nešto izgubljenih lopti, ali uz obranu Ivana Vekića i gol Filipa Glavaša, Poreč stiže na minus tri (7:10). Nastavila se ta sjajna i čvrsta obrana Poreča i u 26. minuti Poreč upisuje seriju 2-0 te preko Vedrana Mataije i Antonija Pribanića stiže na 12:13. Taj rezultat nismo uspjeli održati do isteka 30. minute, novu izgubljenu loptu kaznio je Nexe ta na predah otišao pri 15:12.

U uvodnim minutama nastavka zaredali su se golovi Nexea, i to njih četiri za velikih +6 (18:12), dok Poreč nikako nije mogao stići do gola. Pet minuta je trebalo da vidimo gol u nastavku, a prvi je do njega uspio stići Matija Rađaković, a odmah iza njega i Antonio Ljubić koji time postavljaju 14:18. Dobro je izgledalo jedno vrijeme, ali je opet napad stao. I upravo zbog toga je gostujuća momčad ponovno lagano pobjegla s tri nova zgoditka na 21:14, ali i na dodatnih okruglih +10 (24:14). Poreč je bez gola bio punih devet minuta, a taj post od pogodaka prekida Rađaković (15:24). Zadnjih deset minuta nije bilo velikih promjena u omjeru snaga na terenu, Poreč je stigao tek nešto smanjiti minus za konačnih 22:30.

Kod Poreča najbolji su bili Luka Moslavac s pet pogodaka i Filip Glavaš koji je zabio četiri, dok je na golu Ivan Vekić upisao devet obrana. S druge strane najefikasniji bio je Marin Jelinić sa sedam zgoditaka, dok su Mihailo Radovanović i Moreno Car zajedno upisali deset obrana.

Filip Glavaš: Bila je duga pauzau prvenstvu, ali Nexe je pokazalo da ima širinu klupe, snagu i brzinu. Dobra utakmica i dobro smo se držali u prvom poluvremenu, u drugom poluvremenu smo pali. Kod nas nema predaje, idemo borbeno dalje u nastavak prvenstva.

Antonio Pribanić: Teška i zahtjeva utakmica. Nexe je ekipa koja igra Europsku ligu i to se vidjelo danas. Vidi se širina klupe protivnika, ono što nama možda nedostaje. Dali smo sve od sebe, borili smo se i čestitam svojim dečkima na tome. Nexe je uvjerljivo stigao do slavlja.

Liga za prvaka, 2. kolo:

RK Poreč – RK Nexe 22:30 (12:15)

RK Poreč: Krbavčić 1 obrana (1+0), Vekić 9 obrana (8+1); Muranović 1, Nikić, Mataija 3, Medved 2, Petrov, Moslavac L. 5, Rađaković 3, Plovanić 1, Moslavac K., Ikanović, Vinković, Glavaš 4, Pribanić 2, Ljubić 1

Isključenja: 4. minute (Medved 2, Ikanović 2)

Sedmerci: 4/4

RK Nexe: Radovanović 7 obrana (7+0), Car 3 obrane (3+0); Bakić 2, Mileta 3, Barišić Jaman 1, Jelinić 7, Vida 3, Manci Mičević 3, Blažević, Pešić, Kević 3, Rodin, Tomić 3, Jaganjac 4, Markušić 1, Pribetić

Isključenja: 4. minute (Pribetić 2, Manci Mičević 2)