100-ti maraton Šilo – Crikvenica: Anja Trišić (KDPSR Poreč) pobjednica maratona

19.08.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / 100-ti maraton Šilo – Crikvenica: Anja Trišić (KDPSR Poreč) pobjednica maratona

Josip Soldo, 21-godišnji plivač starogradskog «Farosa», i Anja Trišić, 23-godišnja plivačica KDPSR «Poreč» pobjednici su jubilarnog stotog plivačkog maratona koji se u dužini od 3,5 kilometara plivao od Šila na Krku do Crikvenice.

Josip Slodo je stazu trećeg maratona koji se boduje u Kup Hrvatske u daljinskom plivanju «Cro cup» preplivao za 39.26 minuta. Najbolji istarski plivač na maratonu je bio Vaso Vulin iz pulskog UPAS-a koji je s vremenom 49.09 minuta zauzeo 11. mjesto u muškoj konkurenciji, dok je dvije sekunde iza njega na cilj stigao Žarko Salopek iz «Poreča» i zauzeo 12. mjesto.

Trišić je stazu preplivala za 43 minute, a valja istaći i plasman ostalih njenih mlađih klupskih kolegica Paule Klunić, Julije Kordić, Paule Tripar koje su zauzele treće, četvrto i peto mjesto. Na maratonu se natjecalo 19 plivačica i 63 plivača.

U poredcima po uzrastima Klunić je preuzela vodstvo kod juniorki, a Trišić seniorki, dok je Ana Barić iz pulskog UPAS-a i dalje vodeća u kategoriji preko 30 godina. Ekipno u ženskoj konkurenciji vodi «Split», «Poreč» je drugi, a UPAS treći, dok je u muškoj konkurenciji vodeći «Faros», «Poreč» je peti, a UPAS šesti.

Sljedeća utrka sezone koji se boduje za «Cro cup» je čuveni Faros maraton na Hvaru koji je na programu 28. kolovoza.