Županijsko prvenstvo juniora

18.04.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Županijsko prvenstvo juniora

Juniori nastavljaju svoje prvenstvo.

Porečki juniori su u četvrtak gostovali u Puli gdje su odigrali utakmicu s domaćom Stojom. Domaći igrači tijekom cijelog susreta igraju bolje pa nakon početnog vodstva stalno povećavaju svoju prednost te na kraju bez većih problema dolaze do uvjerljive pobjede od 119:60.

Isti protivnici su se sastali i u subotu a domaćin je bio Poreč. I ovoga puta je pobjednik bio isti. Već u prvoj četvrtini bolji igrači Stoje dolaze do prednosti pa vode nakon prve četvrtine s 18:9. U drugoj su i dalje gosti bolja momčad na terenu pa do poluvremena svoju prednost podižu na 42:24. Nakon odmora gostujući igrači još povećavaju svoje vodstvo a tek u zadnjoj četvrtini igra postaje izjednačena ali Puljani već imaju veliku prednost koju čuvaju do kraja utakmice koju pobjeđuju s 87:55.

Novigradski juniori su gostovali u Puli gdje su odigrali utakmicu s Pulom 1981 i zabilježili pobjedu. Nakon izjednačenog početka gosti ipak nešto boljom igrom do kraja prve četvrtine dolaze do prednosti od 20:13. Drugu četvrtinu i dalje bolje igraju igrači Novigrada ali ne uspijevaju doći do značajnije prednosti i slomiti otpor domaćina tako da na poluvremenu Novigrad ima prednost od 41:30. Treću četvrtinu obje momčadi igraju vrlo loše i jako neprecizno s vrlo malo pogodaka a prednost ostaje gostima jer domaćini dobivaju ovu četvrtinu minimalno 11:10. Završna četvrtina donosi najviše uzbuđenja jer domaćini smanjuju prednost Novigrada čiji igrači rade dosta pogrešaka pa utakmica nakon solidnog vodstva Novigrada ulazi u neizvjesnu završnicu. Domaćini ipak ne uspijevaju napraviti preokret jer im najbolji igrači izlaze iz igre zbog pet osobnih pogrešaka a gosti do kraja utakmice igraju nešto sigurnije i na kraju pobjeđuju sa 65:58. Trojica igrača Novigrada su pokazala najviše i to Stojanović postigavši 16 koševa uz 11 skokova, Tomas s 15 koševa i čak 28 skokova te kapetan Stojnić s 14 koševa dok su kod domaćina dvojica igrača bila raspoložena za igru i to Urošević s 23 i Miljak s 12 koševa.

Predkadeti Poreča i Novigrada su u nedjelju gostovali u talijanskom Tarvisiu gdje su odigrali treći međunarodni turnir Alpe – Adria no borders basketball.

Novigrad je igrao u skupini «A» gdje nisu imali puno uspjeha jer su sve tri utakmice izgubili. Najprije su od Novigrada bili bolji igrači austrijskog Feldkirchena pobjedom od 71:45. Talijanska momčad Tolmezzo je također bila uspješnija i pobijedila uvjerljivo sa 63:39. I treću utakmicu su novigradski igrači izgubili a uspješnija je bila momčad Radovljice iz Slovenije pa su na taj način igrači Novigrada zauzeli posljednje, četvrto mjesto u skupini. Talijanska momčad Tolmezzo je s tri pobjede zauzela prvo mjesto u skupini ispred Feldkirchena i Radovljice.

U skupini «B» je igrao Poreč s puno više uspjeha od svojih susjeda. Prva utakmica je bila vrlo neizvjesna a u samoj završnici je Poreč ipak bio bolji i pobijedio austrijski Worthersee s 39:36. Domaći Tarvisio u drugom susretu nije predstavljao nikakvu zapreku Poreču koji je uvjerljivo pobijedio sa 63:33. Još bolje su Porečani odigrali protiv slovenske momčadi Stražišče i pobjedom od 70:37 osvojili prvo mjesto u skupini ispred Wortherseea, Stražišča i domaćeg Tarvisia.

Nakon utakmica po skupinama igralo se za poredak a za 7. mjesto su se sastali Novigrad i Tarvisio. Utakmica je odigrana uz stalno vodstvo Novigrada ali pred kraj susreta domaćini dolaze do prednosti i kad očekuju pobjedu ipak igrači Novigrada postižu nekoliko koševa i dolaze do pobjede od 57:55. U borbi za 5. mjesto odigrana je utakmica između slovenskih momčadi a uspješnija je bila Radovljica pobjedom od 51:43. Za treće mjesto su igrali Austrijanci a sigurnom igrom pobjeda je pripala momčadi Worthersee nad Feldkirchenom. Finalnu utakmicu su igrali Tolmezzo i Poreč. Mada se očekivala pobjeda Poreča talijanska momčad igra vrlo dobro i efikasno pa stalno vode. Porečki igrači sustižu vodstvo ali kada trebaju preći u vodstvo kao da im ponestaje snage i opet Talijani povećavaju vodstvo. Izjednačeno se igra do kraja a Poreč ne uspijeva doći do vodstva pa Tolmezzo pobjeđuje i osvaja prvo mjesto na turniru u Tarvisiu.

Domaćini četvrtog, završnog turnira ovogodišnjeg ciklusa Alpe – Adria su naše momčadi Poreč i Novigrad a igrati će se 28. svibnja kada će se dobiti i ukupni pobjednik ovogodišnjeg takmičenja. Nakon tri odigrana turnira najviše šanse za ukupnog pobjednika ima momčad Poreča dok je Novigrad nakon ovog turnira dosta smanjio svoje šanse za ukupnu pobjedu.