Taekwon-do: »Istri« devet, Porečanima četiri medalje

23.02.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Taekwon-do: »Istri« devet, Porečanima četiri medalje

Članovi TKD »Istra« iz Pule te »Poreča« nastupili su na 9. Otvorenom međunarodnom prvenstvu Maribora (ITF), vrlo jakom turniru koji je okupio natjecatelje iz 34 kluba iz 12 zemalja. Predstavnici pulskog kluba osvojili su četiri medalje u obaveznim sastavima, te pet medalja u borbama, a porečki natjecatelji tri medalje u borbama te jednu u formama.

U obaveznim sastavima, zlatno odličje je osvojio junior Ozano Rokov (2. DAN), dok su brončane medalje osvojili juniori Aleksa Dudić i Denis Bačić (obojica 2. DAN) te juniorka Ivana Bilić (1. DAN). U borbama, zlatne medalje osvojili su juniori Ervin Karaman (do 52 kg) i Ozano Rokov (+ 70 kg), te juniorka Ivana Bošković (do 58 kg), juniorka Ervina Karaman (do 42 kg) je bila srebrna, a junior Aleksa Dudić (do 63 kg) brončani.

Najuspješnija predstavnica »Poreča« na turniru bila je Mateja Pančelat koja je u borbama osvojila prvo mjesto (do 58) kg u seniorskom uzrastu, te drugo mjesto (do 60 kg) u juniorskom uzrastu. Organizatori su iz cijelog turnira posebno izdvojili šest seniorskih finalnih susreta koji su se odvijali na jednom borilištu pred mnogobrojnom publikom, a u jednom od tih finala nastupila je i 16-godišnja Mateja koja je pobijedila 30-godišnju slovensku predstavnicu.

Od ostalih Porečana prvo mjesto u borbama među seniorima je osvojio Ognjen Topalović (do 52 kg), a treće mjesto u formama za crne pojaseve II DAN Dean Topani. Matejina mlađa sestra Atina je u borbama u seniorskom uzrastu (do 58 kg) u osmini finala pobijedila Slovakinju, ali je u četvrtfinalu izgubila od Slovenke. Uz trenera Dragana Zdjelara s natjecateljima »Poreča« u Mariboru je bio i pravdu na strunjačama dijelio i sudac Bruno Topani.