Stolni tenis: Porečani ostvarili nove bitne bodove

IMG_0349
13.03.2019. 22:13; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Porečani ostvarili nove bitne bodove

Proteklog vikenda odigrano je jedanaesto kolo Druge hrvatske stolnoteniske lige. Porečanima u goste je došla ekipa iz Malinske s otoka Krka. Za Porečane prvi meč je otvorio Španić koji dolazi do lake pobjede protiv Baše. Nažalost već u sljedećem meču dolazi do izjednačenja jer Otočan nije imao prevelike šanše protiv Salme.

Najkritičniji trenutak je bio između Augustinovića i Baše gdje je prije toga meča ukupni rezultat bio 3-2 za goste te im je trebala još jedna pobjeda. Augustinović je otvorio meč s laganom pobjedom u prvom setu te su Porečani već prognozirali laganu pobjedu Augustinovića nad Bašom, kao što je to učinio i Španić. Nažalost situacija se zakomplicirala i u jednom trenutku Baša je vodio 2-1 i imao 4 meč lopte na svojoj strani. Augustinović je tada stisnuo i potrudio se odigrati u svome najboljemu izdanju te je uspio obraniti 4 meč lopte i na kraju osvojiti set. Augustinović tada nadahnut osvajanjem tako teškoga seta uspijeva ostati priseban i osvaja 5. set. Zaključnu pobjedu ostvaruje Otočan za ukupni rezultat od 4-3, čime su Porečani ostvarili ključne bodove.

Sljedeći vikend pauza je u stolnoteniskoj lizi, ali ne znači da je pauza od stolno tenisa. Poreč i STK Jadran Poreč su domaćini za pojedinačno prvenstvo Istarske županije u svim kategorijama. Tako da sve ljubitelje stolnog tenisa i pratitelje našeg kluba pozivamo 17.3 u nedjelju u dvorani Žatika da dođu i pogledaju te navijaju za naše članove.