Stolni tenis : Antolović prvak Hrvatske u paru i 3. pojedinačno – Sveti Lovreč viceprvak ekipno !

dugoselo030515-3
04.05.2015. 09:45; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis : Antolović prvak Hrvatske u paru i 3. pojedinačno – Sveti Lovreč viceprvak ekipno !

Proteklog vikenda 01.-03.05.2015.godine u Dugom Selu, u sportskoj dvorani Đuro Dubernik održano je Prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i juniore. Turnir je okupio 32 najbolja pojedinca , 8 ekipa i 16 parova u svakoj kategoriji.

Sjajan uspjeh na ovom Prvenstvu Hrvatske u kategoriji mlađih kadeta postigla je ova generacija mlađih kadeta Svetog Lovreča vođena trenerom Jakovetićem.Vratiti se sa Prvenstva Hrvatske sa četiri osvojena odličja u tri kategorije , uspjeh je za svaku pohvalu, no krenimo redom:

Prvak Hrvatske u kategoriji parova je Antolović Johannes Karlo koji je igrao u paru sa Ban Ivorom iz Zagrebačke Mladosti. Dečki su u 1/8 finala bili slobodni a u 1/4  finalu savladali su par Deklić/Selar (Umag) sa 3-0, polufinalni dvoboj protiv para Škoda/Šantek riješili su u svoju korist sa 3-1. Finale je ostavilo sve prisutne u dvorani bez “daha” jer je bilo puno preokreta i neizvjesnosti do samog kraja ali je meč protiv prvih nositelja Zovka/Borovnjaka (Zagreb) ipak otišao  na stranu Antolovića i Bana koji su dobili sa 3-2 i osvojili prvenstvo Hrvatske .
Sa druge strane par Švaganović Luka i Hrelec Nino pobjedom u 1/8 finala nad parom Milak /Maslić (Drava Žabnik) od 3-0 nastavili su pobjednički pohod tako da su u 1/4 finalu bili bolji od para Bošnjaka/Javor (V.Gorica) sa 3-2.  Zaustavljeni su u polufinalu od para Zovko/Borovnjak sa 3-1 i osvojili 3.mjesto u igri parova.

Ekipni dio natjecanja donio je ekipi Svetog Lovreča veliki uspjeh i osvajanje 2. mjesta u Hrvatskoj u kategoriji mlađih kadeta.  Dečki su prvog dana natjecanja pobjedama od 3-0 nad ekipom “Vodovoda” iz Osijeka, ekipom “Graničara” iz Sl.Broda rezultatom od 3-0 i ekipom “Mladosti ” iz Zagreba od 3-2 izborili finale prvenstva Hrvatske. U subotnjem meču finala protiv prvih nositelja turnira Gstk “Zagreba” doživjeli su poraz od 3-1 . Ekipa Svetog Lovreča nastupila je u sastavu : Antolović Johanes Karlo, Luka Švaganović i Antonio Radojković.

Pojedinačni dio natjecanja donio je novo odličje Antoloviću koji je grupu završio sa tri pobjede. U 1/8 finala bio je bolji od Golubić Filipa (Samobor) kojeg je pobjedio sa 3-1, 1/4 finalni dvoboj Antolović je riješio vrlo uvjerljivo  sa 3-0 protiv Bošnjak Ivana (V.Gorica). U polufinalu Antolović je doživeo poraz od Lovra Zovka sa 3-0.
Luka Švaganović zaustavljen je u 1/4 finalu od Borovnjaka Filipa rezultatom 3-0 dok je Antonio Radojković sa jednom pobjedom u grupi završio natjecanje.

Nakon završenog prvenstva brojne čestitke upućene su i treneru Jakovetiću koji nije krio zadovoljstvo ostvarenim uspjehom ove generacije igrača Svetog Lovreča. Treba napomenuti da je ovaj ostvareni uspjeh ujedno i najveći od postojanja stolnoteniskog kluba “Sveti Lovreč”.