Rukometašice Poreča s dvije pobjede i jednim porazom iz Ogulina

zrk-porec-1
27.11.2017. 08:32; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometašice Poreča s dvije pobjede i jednim porazom iz Ogulina

U sportskoj dvorani Ogulin, u subotu 25.11.2017. godine odigrano je 7. kolo natjecanja 3. Hrvatske rukometne lige zapad za žene.

Opravdale su naše igračice ulogu favorita u ovoj utakmici i potpuno zasluženo protiv posljednje plasirane ekipe na tablici ekipe Ogulina odnijele bodove u Poreč.

Samo u prvih petnaest minuta domaće igračice su bile ravnopravan protivnik do rezultata 6:6, nakon toga naše cure su nametnule jaki tempo i dobrom igrom u odbrani iz minute u minutu povećavale su prednost u golovima koja je na kraju utakmice narasla na nedostižnih sedam zgoditaka razlike.

Pokušavale su domaće igračice čvrstom i agresivnom igrom preokrenuti rezultat u svoju korist ali ostalo je samo na pokušajima jer je većinu pokušaja spriječila danas naša odlična golmanica Radoslav.

Ovom pobjedom u zadnjem kolu prvog dijela prvenstva Porečanke su završile na visokom drugom mjestu tablice HRL zapad za žene.

1. kolo HRLŽ zapad

ŽRK Ogulin – ŽRK Poreč  21:28 (10:14)
Sportska dvorana u Ogulinu
Gledatelja: 50
Suci: Goran Cupek (Garešnica) i Robert Kožuhar (Garešnica)
Nadzornik: Davorin Medved (Zagreb)

ŽRK Ogulin: Gračanin, Kučinić 1, Bokulić 2, Herman, Brozović 4, Vujnović, Drašković 2, Rebrović, Paulić 10, Solo, Manojlović, Stipetić 2.
Trener: Zlatko Blašković

ŽRK Poreč:
Radan, Pehar, Cvek 3, Labinac 2, Radoslav, Mandić 6, Ivančić 5, Picco 5, Kos 6, Smoljan, Zgrablić.
Trener: Goran Rajković.

Sedmerci: Ogulin 3/0, Poreč 11/6
Isključenja: Ogulin 8, Poreč 10 minuta.

U Ogulinu je u nedjelju 26.11.2017. godine odigran je 4. krug natjecanja 1. Hrvatske rukometne lige za djevojčice rođene 2004/05 godine.
Naše rukometašice ostvarile su polovičan uspjeh u dvije odigrane utakmice.

U prvoj utakmici potpuno su nadigrale ekipu ŽRK Karlovac, čvrstom igrom u odbrani i odličnim napadačkim akcijama stigle su do  rezultatske prednosti koju više nisu ispuštale do kraja susreta i potpuno zasluženo odnijele pobjedu.

ŽRK Karlovac – ŽRK Poreč 13:23 (5:14)

U našim redovima u strijelce su se upisale: Vita Ivančić 7, Sara Brajković 6, Lana pilat 4, Leona Picco 4 i Lana Prgić 2.

Kod domaće ekipe Lucija Krznarić sa 6 zgoditka bila najbolji strijelac.

U drugoj utakmici protiv domaće ekipe ŽRK Ogulina Porečanke nisu uspjele prikazati igru iz prve utakmice. Potpuno drugi kriterij suđenja sa 16 minuta isključenja naših igračica pokazao se presudnim za krajnji ishod utakmice. Nisu se uspjele oporaviti tijekom cijele utakmice i pobjeda je otišla domaćoj ekipi.

ŽRK Ogulin – ŽRK Poreč 25:21 (10:8)

U našim redovima u strijelce su se upisale: Sara Brajković 6, Vita Ivančić 4, Lana Pilat 4, Leona Piccco 3. Lana Prgić 3, Zea Aleksić 1.

Kod Domaće ekipe najbolji strijelac je bila Herman  sa 10 zgoditaka.

Ekipa ŽRK Poreč igrala je u sastavu: Hana Miličević, Sara Brajković, Vita Ivančić, Marija Barišić, Leona Picco, Zea Aleksić, Saša Matošević, Lana Pilat, Nika Pušić, Mirna Hutinski i Lana Prgić.