gušti 24
Vinski grad s

Rukometaši Poreča prošli u drugo kolo EHF Europskog kupa

Vije14478-20809
22.09.2024. 23:23; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča prošli u drugo kolo EHF Europskog kupa

Rukometaši Poreča potvrdili su prolazak u drugo kolo EHF Europskog kupa nakon ukupnog slavlja nad Spor Toto SK 61:52 (32:26; 29:26). U uzvratnoj utakmici dobru minutažu su dobili svi igrači te se dobro iskoristila prednost od šest pogodaka iz prvog susreta. Iako je prvo poluvrijeme ponovno bilo slabije, nastavak svaki put donese bolju igru Poreča. U drugom kolu EHF Europskog kupa čeka ih London GD.

Porečani su dobro krenuli u susret i s 2:0 poveli, no Turcima su trebale tek tri minute da preko svog najboljeg strijelca prethodnog dana Halila Ibrahima Öztürka izjednače na 3:3. Iako je Bruno Ćopić također dobro krenuo u novu utakmicu, tehničke greške ponovno su se pokazale problematičnima, kao i obrana protivnika, a Spor Toto iskoristio je to za prvo odvajanje (7:5).

Bio je to znak za trenera Iliju Lovrinovića da pozove minutu odmora jer su njegovi igrači izgledali usporeno, prvenstveno u obrani koja je popuštala u naletima protivnika i koju su nešto kasnije imali +3. No, kratak razgovor očito je urodio plodom jer su Marko Bajan i Nikola Ivanković uspjeli smanjiti taj zaostatak na jedan da bi četiri minute kasnije Arman Ikanović i poravnao (12:12). To sjajno izdanje naših vanjskih igrača nastavilo se do odlaska na odmor jer su osigurali ipak nešto lakše poluvrijeme s +2 (16:14).

U drugom dijelu priliku na terenu dobili su svi te je Poreč cijelo vrijeme održavao svoju stečenu prednost iz prvih 30 minuta. Nakon deset obrana i 35 % Bruno Ćopić je otišao na predah, a na vrata je stao David Vladić koji nije ni imao prilike za puno obrana zbog dobre igre obrane, te je stoga utakmicu završio s jednom obranom od tri pokušaja protivnika. Spor Toto se tražio, ali nakon što su Porečani zatvorili njihove najbolje igrače, gosti se nisu mogli nadati nikakvom preokretu. Nakon 15 minuta igre u drugom dijelu Antonio Ljubić zabio je za 23:20 te se na kraju i slavilo s jednakom razlikom, 29:26, a od 14 igrača njih čak deset se upisalo u listu strijelaca.

Poreč je do slavlja vodio Arman Ikanović koji je bio nepogrješiv s devet pogodaka, a po četiri upisali su Marko Bajan i Nikola Ivanković. Na vratima je Bruno Ćopić obranio 11 šuteva uz 33 % uspješnosti. Kod Spor Tota ponovno je najefikasniji bio Halil Ibrahim Öztürk sa sedam golova, a vratarski tandem Göktepe-Civan sakupili su deset obrana.

Pred Porečom sada je nastavak natjecanja u Paket24 Premijer ligi i gostovanje kod Sesveta, a europskim utakmicama vraćaju se sredinom listopada.

“Kao što smo očekivali teška utakmica jer se momčad Spor Tota nije predavala. Definitivno smo imali problema u prvom poluvremenu kada su nam izašli 3 na 3, no kada smo se uspjeli prilagoditi na to, preokrenuli smo utakmicu u svoju korist i kontrolirali rezultat do kraja. Moram čestitati svojim dečkima na dvije dobre utakmice. Malo ćemo proslaviti, ali se vrlo brzo okrećemo našoj realnosti, tj. hrvatskoj ligi”, rekao je nakon susreta trener Ilija Lovrinović.

“Zadovoljni smo načinom na koji smo odradili ove dvije utakmice, te zasluženo pobijedili.
Spor Toto se pokazao kao ozbiljna ekipa, ali svojim zajedništvom i dobrim pristupom lomili smo i slomili njihov otpor.
Uz ovakvu atmosferu u dvorani nije ni bilo teško ostaviti srce na terenu, nadamo se da će ovako biti i ubuduće…
Hvala Šajetama i svim ljudima koji su nas ova dva dana nosili.” dodao je Arman Ikanović.

EHF Europski kup, 1. kolo, drugi susret:
Poreč – Spor Toto SK 29:26 (16:14)

Poreč: Vladić 1 obrana (0+1), Ćopić 11 obrana (11+0); Bonić 2, Rušnjak 3, Boka 1, Krupić, Malinarich 2, Popović, Rađaković, Jaman 1, Ikanović 9, Ivanković 4, Bajan 4, Božić 1, Jelić, Ljubić 2
Isključenja: 14 minuta (Ivanković 4,Rušnjak 2, Krupić 2, Malinarich 2, Rađaković 2, Jelić 2)
Sedmerci: 3/3

Spor Toto: Göktepe 4 obrana (4+0), Civan 6 obrana (6+0); Pektas 2, Seymen 2, Olgun 1, Üçdag, Tinkir 4, Demirezen 3, Gümüsok, Keskin 2, Öztürk 7, Karakoç 1, Çelik 2, Günay 2, Kasirga
Isključenja: 10 minuta (Pektas 4, Üçdag 2, Demirezen 2, Çelik 2)