Booktiga 2024

Rukometaši Poreča plasirali se u četvrtfinale Rukometnog kupa Hrvatske

IMG_3069
27.02.2019. 23:55; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča plasirali se u četvrtfinale Rukometnog kupa Hrvatske

U srijedu 27.02.2019. prva ekipa RK Poreča u Vidovcu je odigrala 1/8 finala rukometnog kupa Hrvatske i očekivano pobijedila rezultatom 24:21.

Iako su rukometaši Dinka Đankovića u Vidovec otišli umorni, u njihovoj igri se to nije vidjelo.

U užarenoj atmosferi dvorane OŠ Vidovec pred gotovo 1000 gledatelja imali smo dojam da Porečani igraju taman onoliko koliko treba, pa su domaćini u dva navrata i vodili sa jednim golom razlike, ali se na odmor otišlo izjednačenim rezultatom 12:12.

Da pokažu domaćinima da misle ozbiljno, Đankovičevi rukometaši na početku drugog poluvremena rade 3:0 seriju ,pa u 35. minuti semafor pokazuje 12:15.
Do kraja susreta domaćini su uspjeli samo još dva puta izjednačiti za 16:16, odnosno 17:17, ali to je bilo sve što su im Porečani dopustili i utakmicu sigurno privode kraju, za konačnih 21:24.

U redovima RK Poreča, istaknuo se vratar Denis karić sa fantastičnih 15 obrana od 36 udaraca upučenih na porečki gol.
Od igrača najraspoloženiji su bili Gianfranco Pribetić i kapetan Matija Rađaković oba sa po 6 golova, dok je Tim Thoss u vidovečku mrežu pospremio 4 lopte.

Kod domaćina Matej Šagij je zabio 6 golova, a Tomislav Hirš jedan gol manje.

1/8 finala rukometnog kupa Hrvatske, dvorana OŠ Vidovec

MRK Vidovec – RK Poreč 21:24(12:12)

MRK Vidovec: Grd, Dobovičnik 3, Zrinski 1, Šagij 6, Minđek 1, Melnjak 1, Štefičar, Pajić, Varšić, Farc, Horenec 1, Vincek 1, Težak 1+1, Car, Hirš 5, Hajsok

RK Poreč: Muranović, Sakić 3, Mataija 2, Medved, Thoss 4, Štifanić, Pribetić 6, Ševo, Petrov, Žagar, Filipović 3, Mišić, Rađaković 3+3, Karić ( 14+1), Čipraka

Isključenja:
RK Poreč – 14 minuta: Sakić 4, Pribetić 6, Petrov 4
MRK Vidovec – 10 minuta: Dobovičnik 4, Šagij 2, Melnjak 2, Težak 2

Već u subotu 02.03.2019. naše dečke moći ćete bodriti sa tribina Velog Jože u utakmici 17. kola Premijer lige, u kojem dočekuju ekipu RK Spačve iz Vinkovaca.

Utakmica je na rasporedu u 19:00.