Rukometaši Poreča cijelu utakmicu vodili pa na kraju spašavali pobjedu RUDAN LABIN – POREČ 25:27 (9:14)

52595716_548193652351457_1816102160627138560_o
17.02.2019. 00:48; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča cijelu utakmicu vodili pa na kraju spašavali pobjedu RUDAN LABIN – POREČ 25:27 (9:14)

Elvis Uravić, istrasport.eu Super zanimljiv bio je večerašnji istarski derbi 15. kola Premijer HMRL. Započelo je šokantnom objavom zapisnika u kojem je Rudan Labin predstavio najnovije pojačanje, bivšeg igrača francuskog Chamberya, Davida Miličevića.

Ipak, bivši suigrači tog 26-godišnjeg lijevog vanjskog, Porečani odigrali su strašno dobru utakmicu i zasluženo slavili u Labinu te tako nanijeli poraz tamošnjem rukometnom ponosu koji već više od tri godine nije izgubio na svom parketu.

Kad je Perić u 26. pogodio za 8:13, bilo je jasno da su igrači Poreča večeras raspoloženiji, ali u Labinu se tako lako bodovi ne uzimaju pa su u 38. minuti s dva gola Ratkajeca domaći uspjeli uhvatiti ritam da bi u 45. stigli na dva gola zaostatka, a u 55. golom Lovrinovića na 21:22. No, gosti su uspjeli u dramatičnoj završnici osvojiti dva boda koja im i ne donose previše osim mira u završnici regularnog dijela sezone.

U domaćim redovima najbolji je bio Fran Mileta s osam pogodaka iz isto toliko udaraca, dok je Bruno Ćopić obranio deset lopti (30%). Novo pojačanje Miličević zabio je gol na debiju, ali nakon toga je i upisao dva promašaja te dvije tehničke pogreške.

Gostima je pobjedu donijela širina u napadačkim rješenjima, a strijelce je prema efikasnosti predvodio Tim Thoss s pet golova iz šest udaraca, a isti broj golova zabio je i Ivan Filipović, ali iz dva šuta više. Ključne pogotke na kraju zabili su Vedran Mataija i Marin Sakić kad su goste s 25:25 doveli do slavlja.

LABIN – SC Franko Mileta – PREMIJER HMRL – 15. KOLO

RUDAN LABIN – POREČ 25:27 (9:14)

RUDAN LABIN: Vlačić, Derossi, Dukić, Mileta 8 (4), Gajica, Lovrinović 2, Šehić, Juričić, Ratkajec 5, Miličević 1, Bučaj 1, Kostić, Ćopić, Griparić, Marić 8, Puljić

POREČ: Popović, Muranović, Sakić 4 (1), Mataija 4, Medved, Thoss 5, Štifanić, Pribetić 4, Perić 3 (1), Ševo, Petrov, Žagar, Filipović 5, Mišić, Rađaković 2, Karić

Isključenja: Rudan Labin 8 minuta (Vlačić 2, Lovrinović 2, Kostić 2, Puljić 2) Poreč 8 minuta (Pribetić 4, Sakić 2, Filipović 2)